Gönye Proje Tasarım 5 Yaşında

mimarizm.com / 16 Şubat 2015


Şubat 2010'da kurulan Gönye, bu süreçte birçok büyük projede çözüm ortağı olarak yer alırken, yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda ödüle layık görüldü.

Türkiye'nin önde gelen inşaat şirketlerinin büyük ölçekli projelerinde konut ve ofislerin iç mimari tasarım ve uygulamalarına imza atan Gönye Proje Tasarım, beşinci yaşını kutluyor. Şubat 2010'da Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal tarafından temelleri atılan Gönye, bu beş yılda gerek Avrupa gerek Türkiye'de birçok ödül alırken, çeşitli büyük projelere de iş ortağı olarak katkı sağladı.

Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden birinde faaliyet gösteren Gönye Tasarım, 50'nin üzerinde tamamlanmış ve halihazırda yürütülen projede çözüm ortağı olarak katkıda bulundu. Rönesans GYO ve Kiler GYO ile yürütülen ortak projeler, Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından yapılan Nidapark Seyrantepe ile Nidapark Beşiktaş projeleri, Cihan İnşaat'ın TOKİ ve Emlak Konut ortaklığı ile hayata geçirilen Avrupark projesi, Torunlar GYO'nun projelerinden Torunkent Finanskent, Doğa Madencilik'in yürüttüğü Pruva 34, Sur Yapı'nın Corridor projesi, Makro İnşaat ve Ak Yapı ortaklığında hayata geçirilen Park Mavera , bu projelerden sadece birkaçı...

Gönye Tasarım ekibi, imza attıkları sosyal tesis, örnek daire, lobi, kat koridoru gibi alanların proje çalışmalarıyla, bu büyük konut projeleri ile yaratılmak istenen imaj ve yaşam konforunun oluşturulmasında belirleyici rol üstlendi. 

Gönye Proje Tasarım, bu beş yıla yurtiçi ve yurtdışından birçok ödül sığdırdı. Gönye, yenilikçi projelerin davet edildiği European Property Awards (Avrupa Emlak Ödülleri) programından "Highly Commended" ödülüyle döndü. 2013 yılında aynı yarışmanın örnek daire kategorisinde Türkiye ve Avrupa birinciliğini kazanan Gönye, bu yıl Makro İnşaat'ın Mavera projesi için tasarladığı örnek daire ile yine ödüle değer görüldü. 

Gönye, 2014'te  İtalya'dan da iki önemli ödülle döndü. Şirket, Ağustos 2014'te İtalya'da düzenlenen A' Design Award & Competition'da Karden İnşaat'a ait Sembol İstanbul Satış Ofisi ve Sur Yapı'nın Exen İstanbul projesi için tasarlanan Loft Daire çalışmasıyla iki ödül kazandı. Gönye, 2015'te aynı yarışmaya Sampa Otomotiv'in Samsun'daki merkez ofisi için hazırladığı tasarımla katılacak.

Tahincioğlu Gayrimenkul'un Nidapark Beşiktaş projesi için hazırlanan tasarım ise 2014'te, Hürriyet gazetesinin düzenlediği Sign of the City yarışmasında "Devam Eden En İyi Rezidans" ödülüne layık görüldü.


Gönye Proje Tasarım hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :