“Müzedeki Mimarlar”

mimarizm.com / 03 Ekim 2017
İstanbul Modern ve Centre Pompidou işbirliğiyle gerçekleştirilen Keşif Alanı eğitim programı, “Müzedeki Mimarlar” ile devam ediyor. Renzo Piano ve Richard Rogers’ın müze mimarisi konusundaki yaklaşımlarından ilham alan yeni atölye, 12 Ekim’de başlıyor.

“Müzedeki Mimarlar”, İstanbul Modern’in Paris’teki Centre Pompidou işbirliği ve eğitim sponsoru Garanti Bankası’nın katkılarıyla gerçekleştiriliyor. 

5-12 yaş grubundaki çocuklar ve aileleri için düzenlenen Keşif Alanı eğitim programı, Renzo Piano ve Richard Rogers’ın birlikte tasarladıkları Centre Pompidou’nun müze mimarisi konusundaki yaklaşımlarından esinleniyor. Çocuklar, her bir etkinlikte yeniden mimari kurgular yaratabildikleri, takıp çıkartarak yeni formlar oluşturabildikleri kolektif bir oyun alanında bir araya geliyor. 

Müzedeki Mimarlar

İstanbul Modern, çocukları ve aileleri yapı tasarım oyununa davet ediyor

Çocukların, mimarlık nedir, bir yapı nasıl oluşturulur, etrafımızda ne tür yapılar bulunur, müze mimarisi nasıl olmalıdır gibi soruların yanıtlarını araştırdıkları bir sohbetle başlayan program, müze mimarları Piano ve Rogers’ın bazı tasarımlarının incelenmesi ile devam ediyor. Uygulama kısmında ise çocuklar, bu özel eğitim malzemelerinin parçalarını tanıyor ve onları nasıl kullanabileceklerini araştırıyor. Mimari fikirler geliştirmelerinin ardından, tüpleri fikirlerini somutlaştıracak biçimde bir araya getiriyorlar. 

“Müzedeki Mimarlar” adlı program 14 Ocak 2018’e kadar hafta sonları çocuklar ve ailelerini bekliyor. 

Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için:
0212 334 73 41


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :