Hayatının Gerilla Hareketini Kaçırma!

03 Eylül 2009
Hayatının Gerilla Hareketini Kaçırma! PLD Türkiye ve Galata Perform tarafından düzenlenen "Görünürlük Projesi 2009" kapsamındaki "Gerilla"nın hedefi İstanbul. "Hayatının gerilla hareketini kaçırma!" sloganıyla İstanbul'da ilk kez gerçekleştirilecek olan bu aydınlatma etkinliğinin iletişim sponsorları Mimarizm.com ve Yapı Dergisi.

Bu yılki teması "ışık" olarak belirlenen Görünürlük Projesi, yaklaşık 10.000 aydınlatma üreticisi ve satıcısı ile Türkiye'nin "ışık" merkezi Galata'da bir araya gelecek. Görünürlük Projesi'nin amacı Galata'yı, Galatalıları, çocukları, sanatı ve sanatçıyı görünür kılmak.

Yerli ve yabancı sanatçıların projeleri arasından seçilen 19 proje, 10 Ekim 2009 Cumartesi günü saat 11:00'den itibaren Galata'da izleyicilerle buluşacak. Saat 20.00'den sonra ise meydan gerillalara kalacak. Gerilla etkinliğine Planlux'ten Aydınlatma Tasarımcısı Faruk Uyan'ın yanı sıra Studio Dekka'dan Aydınlatma Tasarımcısı Chantelle Stewart da katılacak. Avrupa'daki bir çok Guerilla Lighting etkinliği Stewart'ın imzasını taşıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve PLDA Derneği tarafından da desteklenen Görünürlük projesi, etkinlik sponsorları Cemdağ, İkizler Aydınlatma, LSP Aydınlatma ve Philips firmaları iken iletişim sponsorları ise Yapı Dergisi ve Mimarizm.com.

Guerilla Lighting

Guerilla Lighting etkinliği, ilk olarak İngiltere merkezli aydınlatma tasarım ofisi BDP Lighting tarafından Design Week ve Light Festival gibi çeşitli sanat ve tasarım etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilmişti. Etkinlik daha sonra farklı şehirlerde de organize edildi.

Altmış gerilladan biri olmak ve Guerrilla Lighting'e ışık tutmak istiyorsanız, lütfenburaya mail atınız.
Kutlamaya katılmak ve etkinliğin arka planını izlemek lütfen buradan kayıt olunuz.

Fotoğraflar için lütfen ilerleyiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :