Tünel Meydanı 'Aydınlık' Bir Kalabalıkla Kuşatıldı

mimarizm.com / 02 Ekim 2012

PLD Türkiye tarafından, Vestel LED Aydınlatma sponsorluğunda gerçekleşen 'Guerrilla Lighting İstanbul Vol 2' adlı aydınlatma etkinliği, 29 Eylül Cumartesi akşamı Taksim'deki Tünel meydanını ışıkla kuşattı.

Galatasaray Lisesi önünden trampetli yürüyüşle başlayan ve Tünel Meydanı'nda son bulan 'gerilla aydınlatma' etkinliği; Elif Karabulut, Faruk Uyan, Merve Dönmez, Şebnem Gemalmaz ve Zeynep Kaban gibi aydınlatma tasarımcılarının sorumluluğunda düzenlendi.


Aralarında aydınlatma tasarımcılarının da olduğu 60 gönüllü, Tünel meydanındaki tarihi binalardan dördünü büyük fenerler ve taşınabilir aydınlatma aygıtlarıyla ışığa boyadılar. Kötü aydınlatma tasarımı ve gereksiz ışık kullanımına karşı alternatif bir duruş sergilemeyi amaçlayan gösteri, ışığın insan hayatındaki önemine vurgu yaptı.


                Kalabalık bir izleyici kitlesinin takip ettiği etkinliğe planlı olarak katılan güruha; Cumartesi gecesi İstiklal Caddesi'ne yolu düşen ve "Bina açılışı mı var?", "Bando mu?", "Bizim Belediye çalışanları bunlar..." gibi farklı tahminlerde bulunan meraklı İstanbullular eşlik etti.

Katılımcıların gösteri boyunca çektikleri ve #glvol2 etiketi ile Instagram'da paylaştıkları fotoğraflar, meydanda kurulu dev LED ekran ile PLD Türkiye Facebook sayfasında sergilendi.

            


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :