Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali'nde Ödüller Dağıtıldı

Mimarlar Odası / 13 Ekim 2008
Ülkemizde üretilmiş mimarlık, belgesel ve canlandırma filmlerini desteklemek, dünyanın diğer ülkelerinde bu alanda üretilmiş ve beğeni kazanmış filmlerin seyirci ile buluşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen 2. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali 6–11 Ekim 2008 tarihleri arasında Fransız Kültür Merkezi ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Filmlerin ücretsiz olarak gösterildiği festival bu yıl da seyirci tarafından ilgi ile karşılandı.

Festival kapsamında gerçekleştirilen Belgesel ve Canlandırma Filmleri Yarışması'nda ödüllerin sahipleri de belli oldu. 12 Ekim 2008 Pazar günü saat:19.00 da İTÜ Mustafa Kemal Amfisi-Maçka'da gerçekleştirilen ödül töreninde ödülleri ve teşekkür plaketleri  sahiplerine verildi.

Behiç Ak (Sanatçı, Mimar), Uğur Vardan (Sinema Yazarı), Hilmi Etikan (Belgesel Film Yönetmeni), Esin Köymen (Mimar), Necati Sönmez (Sinema Yazarı, Yönetmen), İsmail Doğanyılmaz (Mimar), Pascal Gauch (Video Yapım Prodüktörü), Cüneyt Cebenoyan (Sinema Yazarı) ve Günhan Danışman'dan (Mimar) oluşan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucu ödüle layık görülen eserler ve sahipleri şöyle sıralanıyor:

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Özel Ödülü
"Bir Beygir Hikayesi" Yönetmen: Başol Özyayla

Beşiktaş Belediyesi Özel Ödülü
"Satılık" Yönetmen: Musfafa Karakaya

En İyi Ulusal Belgesel Film
"Peki Ya Londra" Yönetmen: Rıza Kıraç
"Göç" Yönetmen: Ezgi Bakçay Çolak

En İyi Ulusal Canlandırma Film
"Klonistan" Yönetmen: Ayçe Kartal

En İyi Uluslararası Belgesel Film
"Doble Forza" Yönetmen: Lorenzo Tripodi ve Manuela Conti
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :