Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması 2013

mimarizm.com / 12 Ağustos 2013

Türkiye'nin en yaratıcı girişimcilerini ödüllendiren Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) - Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması bu yıl dördüncü kez düzenleniyor. İş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan CYEA jürisi, işinde başarıyı yaratıcılıkla yakalayan girişimcileri seçecek.


Junior Chamber International – Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Kadıköy Şubesi tarafından Para Dergisi işbirliğiyle düzenlenen Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması 'nın başvuruları devam ediyor. Türk Telekom'un desteğiyle dördüncü kez düzenlenen yarışmanın jürisinde iş dünyasının önde gelen isimleri görev alıyor.

Yaratıcı fikriyle öne çıkan ve fark yaratarak rakiplerinin önüne geçmeyi başaran girişimcilerin yer aldığı yarışmanın amacı, girişimcilikte yaratıcılığı ödüllendirmek ve kazananların başarı öykülerini gündeme taşıyarak ilham vermelerini sağlamak. Girişimcilerden yoğun ilgi gören yarışmanın başvuruları 16 Ağustos Cuma gününe kadar devam ediyor. Jüri değerlendirmesinin ardından dereceye giren girişimciler Eylül ayında düzenlenecek CYEA Gala Gecesi'nde açıklanacak.

'Creative Business Cup' ilk kez Türkiye'de

JCI Kadıköy Şubesi, CYEA 2013 kapsamında bir ilki gerçekleştirerek Avrupa'nın önde gelen girişimcilik yarışmalarından birini Türkiye'ye getiriyor. Bu yıl ilk kez Türkiye'de de düzenlenecek olan Creative Business Cup ile JCI Kadıköy Şubesi Türkiye'deki yaratıcılık ve girişimcilik konu başlığını ele alan en önemli iki ödül programını bir araya getirmiş oldu. CYEA ile her sektör ve süreçte yaratıcılığı ödüllendiren Junior Chamber International, Creative Business Cup ile yaratıcı sektörlerdeki girişimciliği de ödüllendiriyor olacak.

Creative Business Cup Türkiye bünyesinde seçilecek finalist, Global Girişimcilik Haftası'nın dünyadaki resmi etkinliklerinden olan ve Danimarka İş ve Büyüme Bakanlığı tarafından düzenlenen Creative Business Cup'ta yarışacak. 40 ülkenin katıldığı ve 18-20 Kasım 2013 tarihlerinde Kopenhag'da yapılacak olan ödül törenine Türkiye'yi temsilen katılacak finalist, uluslararası finali kazanması durumunda para ödülü ile ekstra ödüllerin de sahibi olacak.

Yarışmaya mimarlar da başvurabiliyor

Creative Business Cup ile 'Yaratıcılık' kriteri temel alınarak mimarlık, müzik, gastronomi, reklam, tasarım, içerik üretim, film - video, radyo - televizyon, kitap - basın - yayın ile güzel sanatlar - el sanatları gibi 12 farklı sektörden finalistler yarışacak.

Şirketini en az 1 yıl önce kurmuş 18-40 yaş arası girişimcilerin katılabileceği yarışmanın başvuruları CYEA başvurularının yapıldığı internet adresinden yapılabilecek.


Junior Chamber International (JCI) hakkında
115 ülkeye yayılan ve 200 bini aşkın üyeye sahip, dünyanın en büyük üçüncü sivil toplum örgütü olan JCI, küreselleşen dünyada, evrenselliği benimseyen ve dünya barışını destekleyen bir oluşumdur. Üyelerinin liderlik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişime katkıda bulunmalarını hedefler. ICC, UNICEF, AISEC gibi derneklerle de işbirliği içinde olan JCI, Jacques Chirac (Fransa Cumhurbaşkanı), Valerie Giscard Destaing (Fransa Cumhurbaşkanı), Willy de Clerk (AT Komisyon Başkanı), Gerald Ford (ABD Başkanı), Taro Aso (Japonya Eski Başbakanı), Paul Schulter (Danimarka Başkanı) gibi birçok önemli ismi de üyesi olarak kendi bünyesinde barındırmaktadır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :