"Yılın Genç Yayın Girişimcisi" Yarışmasının Galipleri, Londra'da Sektör Profesyonelleri ile Buluşuyor

mimarizm.com / 22 Eylül 2011
British Council tarafından düzenlenen "Yılın Genç Yayın Girişimcisi Yarışması" için başvurular başladı. Yarışma, çalıştığı alanda liderlik iddiası olan ve girişimcilik ruhu taşıyan, 21 – 40 yaşları arasında, yayıncılık sektöründe tecrübe sahibi genç girişimcilerin katılımına açık. Kazanan ise Britanya'da gerçekleştirilecek sektör turuna katılma şansı yakalayacak.

Türkiye Yayıncılar Birliği ve Kalem Ajans  işbirliği ile ikincisi gerçekleştirilen yarışmanın jüri üyeliğini Filiz Aygündüz (Milliyet Gazetesi Kültür&Sanat Bölümü Müdürü), Hakan Günday (Yazar), Henry Volans (Dijital Yayıncılık Direktörü, Faber), Kenan Kocatürk (Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri, Literatür Yayınları Genel Yayın Yönetmeni) ve  Nermin Mollaoğlu (General Müdür, Kalem Ajans ve ITEF İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali) üstlenecek.

Bu sefer ilk defa olarak bir değil, iki kazanan ismin belirleneceği yarışmada kazananlar, Britanya'da gerçekleşecek sektör turuna katılacak ve Londra Kitap Fuarı'na dahil olma şansı yakalayacak.

"Yılın Genç Yayın Girişimcisi Yarışması"nı kazanan iki kişi, Türkiye'de "Yılın Genç Yayın Girişimcileri" unvanını alarak Nisan 2012'de diğer ülkelerin finalistleriyle beraber Britanya'da bir haftalık sektör turuna katılacaklar. Tur kapsamında sektörün lider isimleriyle görüşüp, tanışma ve işbirliği fırsatı bulacaklar.

Tüm masrafları British Council tarafından karşılanacak bu programda, Türkiye finalistleri Britanya'nın önde gelen yayıncılarıyla tanışmanın yanı sıra Londra Kitap Fuarı'na katılarak, kendi alanlarına göre bireysel araştırma yapma şansını yakalayacaklar.

Yarışmaya katılmak için, 28 Ekim 2011 tarihine kadar British Council Türkiye'nin resmi web-sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulması yeterli.

Katılım şartları ve yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.
Organizasyonu Facebook'tan takip etmek için tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :