Genç Yaratıcı Girişimci 2014 Kültür Ödülü

mimarizm.com / 07 Mayıs 2014

Türkiye'de yaratıcı endüstriler alanında lider olabileceğine inanan dijital girişimcilere yönelik uluslararası bir ödül olan "British Council Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü"ne başvurular başladı.

Dünya çapında yaratıcı ve kültürel endüstrilerde yeniliklere kapı açan en başarılı girişimcileri destekleyerek aralarında köprü kuran British Council'ın Genç Yaratıcı Girişimci (GYG) Programı bu yıl kültür, teknoloji ve girişimciliğin kesiştiği alanlarda faaliyet gösteren girişimcilere odaklanıyor. Kültür Ödülü 2014 , yenilikçi model ve dijital platformlar kullanarak yaratıcı sektörleri geniş kitlelere ulaştırabilen girişimcilerini arıyor. 

Kültür Ödülü'nü kazanan iki girişimci, Remix Zirvesi'ne katılmak ve iş ilişkilerini geliştirmek üzere Temmuz ayında İngiltere'ye gidecek. Başvurular için son gün ise 26 Mayıs 2014.


Ücretsiz online seminer 14 Mayıs'ta

British Council, yaratıcı girişimcilik, Genç Yaratıcı Girişimci Programı ve Kültür Ödülü hakkında daha detaylı bilgi vermek üzere 14 Mayıs'ta online bir seminer düzenliyor. British Council Yaratıcı Girişimcilik Global Program Müdürü Caroline Meaby'in programla ilgili bilgi vereceği online seminerde katılımcılar yarışma ile ilgili merak ettiklerini sorma fırsatını da bulacak. Katılmak için öncelikle British Council web sitesinden kayıt olmak gerekiyor.

Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü başvuru süreci sonunda belirlenecek olan iki girişimci, 13-19 Temmuz 2014 tarihleri arasında uluslararası 10 girişimci için düzenlenecek olan özel bir programa katılmaya hak kazanacak.

British Council, Bloomberg, Google ve the Guardian tarafından desteklenen ve Temmuz ayında Londra'da düzenlenecek olan Remix Zirvesi'ni de içeren bu program, İngiltere ve Türkiye arasında geniş çaplı iş bağlantıları kurabilmek adına oldukça önemli bir fırsat sunuyor. Ödülü kazanan girişimciler hem çalışmalarını uluslararası meslektaşlarına tanıtma, hem de girişimlerini geliştirecek yeni fikir ve fırsatları görme imkanına sahip olacaklar.


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :