Yılın Genç Yaratıcı Yayın Girişimcileri Açıklandı

mimarizm.com / 14 Kasım 2011

Genç Yaratıcı Yayın Girişimcileri yarışmasının kazananları, 3 Kasım 2011 günü düzenlenen törende ödüllerine kavuştu.

Yılın Genç Yaratıcı Yayın Girişimcileri ünvanını kazanan İrem Çağıl Özkan ve Gökçesu Tamer, tüm masrafları British Council tarafından karşılanacak sektör turu kapsamında Britanya'da yayın dünyasının önde gelen isimleriyle tanışma fırsatı bulacak ve Londra Kitap Fuarı'na katılacak.

Türkiye Yayıncılar Birliği ve Kalem Ajans ortaklığıyla gerçekleşen Genç Yayın Girişimcileri yarışmasının jüri üyeliğini Filiz Aygündüz (Milliyet Gazetesi Kültür&Sanat Bölümü Müdürü), Hakan Günday (Yazar), Henry Volans (Dijital Yayıncılık Direktörü, Faber), Kenan Kocatürk (Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri, Literatür Yayınları Genel Yayın Yönetmeni) ve Nermin Mollaoğlu (Genel Müdür, Kalem Ajans ve ITEF İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali) yaptı.

Yılın Genç Yaratıcı Yayın Girişimcisi ünvanını kazanan İrem Çağıl Özkan, ilham verici bir girişimcilik anlayışı ile kurduğu yayınevi Sinek Sekiz'de sürdürülebilir yaşam konulu kitaplar basıyor. Ödülün diğer sahibi Gökçesu Tamer ise, Doğan Kitap'ta çalışıyor. Tamer, yayıncılığın iletişim ayağında yaptığı ve gerçekleştirmeyi planladığı yenilikçi ve sektörün gelişimine katkı sağlayacak projeleriyle ön plana çıkıyor.En üstte İrem Çağıl Özkan; üstte Gökçesu Tamer ödüllerini alırken.


Genç Girişimcilik ödülünün sahiplerini bulduğu gecede ayrıca, British Council tarafından 5. kez düzenlenen Genç Girişimciler Kulübü Toplantısı da gerçekleştirildi. Yazar ve gazeteci Aslı Perker'in moderatörlüğünü üstlendiği toplantıda, elektronik kitap yayıncılığının Britanya'daki önde gelen isimlerinden Faber Dijital yayınevi direktörü Henry Volans , yayıncılık ve edebiyat alanındaki tecrübelerini paylaştı ve seyircilerin sorularını yanıtladı.


Henry Volans ve Aslı Perker


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :