Genç Yaratıcı Girişimci 2014 Kültür Ödülü Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 11 Temmuz 2014


British Council tarafından verilen 'Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü'ne bu yıl, Kerem Alper (Atölye Istanbul) ve Erdem Dilbaz (Nerdworking) değer görüldü.


Yaratıcı sektörler için umut vadeden girişimcileri belirleyen ve bu kişiler arasında köprü kuran British Council, Genç Yaratıcı Girişimci Programı ile kültür girişimcilerini bir araya getiriyor. 

Program, 2004 yılından bu yana uluslararası alanda yaratıcı sektörlerden ‘izlenmesi gereken' kişileri seçiyor ve onları Birleşik Krallık'ta buluşturarak fikir alışverişinde bulunmalarını, farklı bakış açısı edinmelerini ve uluslararası işbirlikleri oluşturmalarını sağlıyor.

Genç Yaratıcı Girişimci 2014 Kültür Ödülü için jüri, 70'den fazla başvuru arasından seçilen dört aday ile 6 Haziran 2014 Cuma günü görüşmelerde bulundu. Dört adayın jüriyi etkileyen sunumları Türkiye'de yaratıcı ve kültürel sektörlerin vadettiği potansiyele dair ilham verici bir gösterge oldu.

Esra Aysun (Sanat Direktörü, British Council), Ömer Erdem (Yayıncı, Campaign Türkiye ve Kurucu, Lift Content Factory) ve Fuat Sami'den (Kurucu ve Generl Müdür, Labx Business Angel Network) oluşan jüri, 2014 Kültür Ödülü için Atölye Istanbul kurucu ortağı Kerem Alper ve Nerdworking kurucusu ve yöneticisi Erdem Dilbaz 'ı seçti.

Kazananlar, İngiltere'de özel olarak hazırlanan bir haftalık iş gelistirme programına ve Remix Zirvesi'ne katılacaklar.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :