Guardian Öğrenci Tasarım Yarışması 2016

mimarizm.com / 10 Mart 2016
Guardian Student Design Challenge 2016, tasarım öğrencilerini Guardian Clarity™ anti reflekte camın evlerdeki, işyerlerindeki ya da etkinliklerdeki iç mekan kullanımına ilişkin yaratıcı fikirlerini sunmaya davet ediyor. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi, 30 Haziran 2016.

Işığı, şeffaflığı, berraklığı ve güvenliği işlevsellikle birleştirme kabiliyetine sahip olan cam, hem konforlu hem de ilham verici ortamların tasarlanmasına katkıda bulunur. Yaratıcı hayal gücüyle birleştirildiğinde cam, önümüzdeki yıllarda acaba nelerin başarılmasında kulanılabilir?

Ticari, konut, iç mekan ve ulaştırma uygulamalarına yönelik önde gelen düz cam ve işlenmiş cam ürünler üreticisi Guardian Industries' Glass Group in Europe, bu soruya bir yanıt bulmak için yeni bir tasarım yarışması başlattı. Bu yarışma genç tasarımcılara algılanan sınırlarının ötesine geçen bir malzemenin kullanımı hakkında ilham vermeyi amaçlıyor.

Yarışma jurisi, Guardian temsilcileri ve cam sektörü ile tasarım camiasındaki diğer uzmanları içeren deneyimli uzmanlar panelinden oluşacak. Jüri katılımları; ürünün yenilikçilik düzeyi, işlevsellik, Guardian Clarity camlarının kullanım şekli, estetik, kullanıcı için sağladığı değer, gerçekleştirilme potansiyeline göre değerlendirecek.

Katılımcı öğrenciler, yeni bir uygulama fırsatını tespit ettikten sonra fikirlerini tam olarak işleyen bir tasarım konseptine dönüştürmek için ihtiyaç duydukları adımları hızlandırmak amacıyla Guardian'ın süreçleme bilgisi ve malzeme spesifikasyon veri formları gibi çevrimiçi kaynaklarını kullanabilecekler.
Guardian, kazananlara hem bu yarışmanın önem düzeyini hem de kalite beklentilerini yansıtan etkileyici ödüller sunuyor.

Jüri, aşağıdaki ödüller için yarışacak 3 ila 5 finalist seçecek:
•    Birincilik Ödülü = 10.000 Euro
•    İkincilik Ödülü = 5.000 Euro
•    Üçüncülük Ödülü = 2.500 Euro

Guardian ayrıca kazanan tasarımları 20-24 Eylül 2016 tarihleri arasında Almanya'nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Glasstec fuarındaki standında sergileyecek. Böylece kazananlar, uluslararası ve profesyonel bir kitle ile etkileşimde bulunabilecek.

Bunun yanı sıra Guardian, kazananları Glasstec fuarında düzenlenecek bir basın konferansıyla kamuoyuna duyuracak ve her bir finaliste Başarı Belgesi sunacak.

Kayıtlar Guardian Student Design Challenge web sitesinde başlamıştır. Tüm katılımların 30 Haziran tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir. Jüri üyeleri katılımları inceleyerek finalistleri 1 Ağustos tarihine kadar seçecektir. Sonrasında 15 Eylül tarihinde kazananlar belirlenecek ve bu kazananlar 20 Eylül tarihinde Glasstec fuarında duyurulacaktır.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :