2011 WAF Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri

mimarizm.com / 06 Nisan 2011
Yapı-Endüstri Merkezi basılı ve sanal yayınlarının, başlangıcından bu yana medya ortağı ve destekçisi olduğu, WAF Dünya Mimarlık Festivali'nin dördüncüsü 2-4 Kasım 2011 tarihlerinde Barselona'da gerçekleşecek. Bu sene Mimarizm ile YAPI Dergisi'nin ana medya ortağı olduğu festival kapsamında, 16 farklı kategoride düzenlenen WAF Ödülleri'nin son başvuru tarihi ise, 8 Temmuz'a uzatıldı.

2-4 Kasım 2011 tarihleri arasından Barselona'da gerçekleşecek olan WAF Dünya Mimarlık Festivali kapsamında düzenlenen WAF Ödülleri'ne başvurular başladı. Michael Sorkin, Ben van Berkel, Jo Noero, Odile Decq ve Prof. Kongjian Yu'dan oluşan süper jüri ile; aralarında 2010 WAF Ödülü sahibi Hasan Çalışlar ve yine dünyaca ünlü mimarların bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek olan başvuruların, en geç 30 Haziran 2011 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

Yarışmanın bu seneki kategorileri şöyle sıralanıyor:

Kamu; Kültür; Teşhir (sergi ve ziyaretçi merkezleri); Sağlık; Tatil; Konut (küçük-orta-büyük ölçekli özel konutlar ve dönüşüm projeleri); Toplu Konut (özel konut, sosyal konut, karma kullanım); Peyzaj; Eğitim; Yeni-Eski; Üretim, Enerji & Geri dönüşüm; Alışveriş; Spor; Ulaşım; Gelecek Projeler; Strüktürel Tasarım.

Yarışmaya başvuracak yapılar, peyzaj projeleri ve strüktürel tasarımların 1 Ocak 2010 ile 1 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olması koşulu aranırken; Gelecek Projeler kategorisi için herhangi bir zaman kısıtlaması getirilmiyor. 

16 kategori ödülünün yanı sıra yarışmacıları, "Yılın Binası" ve "Yılın Strüktürel Tasarımı" olmak üzere iki büyük bekliyor.

Yarışma takvimi
Son başvuru:
8 Temmuz 2011
Jüri değerlendirmesi: Temmuz 2011
Finalistlerin açıklanması: Ağustos 2011
Finale kalan projelerin sergilenmesi ve jüri sunumları: 2-3 Kasım 2011
Sonuçların açıklanması: 4 Kasım 2011


WAF'a katılmak şimdi daha ekonomik

Uluslararası mimarlık ajandasının kaçırılmaması gereken etkinliklerinden WAF'a katılmak şimdi daha kolay. WAF Ödülleri'ne başvurmak ve festivali takip etmek isteyenler, 30 Haziran 2011 tarihine kadar % 25 indirim fırsatından yararlanabilecek. Bunun için tek yapılması gereken, online kayıtta MPEMAIL kodunun girilmesi... 2011 fırsatları indirimle sınırlı kalmıyor; "bir alana bir bedava" kampanyası sayesinde katılımcıların arkadaşları da Barselona yolcusu oluyor. Başvuru broşürünü bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Dünya Mimarlık Festivali - WAF'ın odak noktasını oluşturan ve uluslararası süper jürisinde Michael Sorkin, Ben Van Berkel, Jo Noero, Odile Decq gibi ünlü isimlerin yer aldığı WAF Ödülleri'ne katılarak; mimarlık dünyasının en etkileyici isimleri ile aynı kulvarda yarışabilir ve dünya çapındaki projeler hakkında birinci ağızdan bilgi edinebilirsiniz. Kapalı kapılar ardında gerçekleşen jüri toplantıları yerine, dünyaca ünlü mimarlık otoritelerinin fikir alışverişine tanık olmak istiyorsanız siz de WAF'a katılabilirsiniz.


WAF Ödülleri'ne başvuranları neler bekliyor?


1. Toplam 30 WAF ödülünden birini kazanın, hem markanızı güçlendirin hem de müşterilerinizi etkileyin
 
2. Projenizle finale kalın, ofisinizin tanınırlığı artsın, yeni iş olanaklarına kavuşun: Tüm WAF finalistleri, uluslararası mimarlık profesyonelleri, mimarlık eleştirmenleri ve işverenler

önünde canlı olarak projelerini sunma hakkı elde ediyor. 

3. Projenizi uluslararası bir kitleye sunun: Her tekil başvuru, 65 ülkeden 1500'ün üzerinde ziyaretçi tarafından izlenen ödül galerisinde sergileniyor.

4. Günde 1000'in üzerinde ziyaret alan küresel mimarlık rehberi www.worldbuildingsdirectory.com internet sitesinin daimi listesinde yer almayı garantileyin.

5. Uluslararası görünürlüğünüzü artırın: Tüm kategori ve bölüm birincilerinin tanıtımı, bizzat WAF'ın halkla ilişkiler ajansı tarafından yapılacak.

6. Evinize WAF Ödülü'yle dönün: WAF ödüllerinde finale kalmak ya da bu saygın ödüllerden birine sahip olmak müşterilerinize, yaptığınız işin en iyilerinden olduğunuzu gösterecek.

Ödül programına katılmak için WAF internet sitesinden kullanıcı hesabınızı oluşturabilirsiniz. Katılımla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayınız.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :