Nurus, Good Design Awards 2015’ten Üç Ödülle Döndü

mimarizm.com / 28 Aralık 2015
Türkiye’nin profesyonel mobilya üreticisi Nurus; Uneo, Alava ve Isola ürünleri ile Good Design Award 2015'in sahibi oldu. Nitelikli tasarımlarıyla yurtiçi ve yurtdışında birçok özel projeye imza atan Nurus, bu yıl 65. yılını kutlayan ve dünyanın en prestijli yarışmalarından olan Good Design’da, jürinin ve tüm katılımcıların büyük beğenisini topladı. 

Nurus; Uneo, Alava ve Isola ürünleri ile Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi ile Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi tarafından verilen Good Design Award’un sahibi oldu. 

1950 yılında Chicago’da düzenlenmeye başlayan Good Design ödül programında, Nurus’un beğenilen ürünlerinden, Red Dot Design Awards 2015 ve German Design Awards 2016 “Special Mention” kazanan Uneo, German Design Awards 2016 adayı ve Green Good Design 2015 ödüllü Alava ve German Design Awards 2016 adayı Isola, 2015 Good Design™ Award’ı da ödülleri arasına ekledi.


UNEO
Yalın geometrisi ile şık ve modern bir stile sahip olan Uneo, kullanıcısının ağırlığına tepki vererek hızla uyum sağlayan ve kişiye özel ayar yapma imkânı veren Dyna-Support Plus® mekanizmasına sahip. Bu mekanizma ile 45-120 kg’a kadar vücut ağırlığına hızla uyum sağlamasının yanı sıra ayarlanabilir sırt sertliği imkanı da veriyor. Böylece sağlıklı ve konforlu bir oturma sunarken kişiye özel ayar yapabilme olanağı da sunuyor.

Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan Uneo, sağlam yapısı ve teknolojik file kumaşı ile uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Uneo, sahip olduğu özellikler ile German Design Award 2016 ve Red Dot Design Award 2015’ten sonra bir ödülün daha sahibi oldu.

ISOLA
Nurus’un yeni teknoloji entegreli çalışma sistemi Isola, bireysel çalışma alanlarından resmi olmayan ekip toplantılarına, zengin çözümler sunarak konforu ön plana alıyor. Isola, farklı panel seçenekleri, askılık, oturma, çalışma ve toplantı alanı olarak kullanılabilen versiyonları ile çalışanların her ihtiyacına yanıt veriyor.

Üç farklı yüksekliği olan Isola çalışma sistemi, tekil çalışma masalarını farklı aksesuarları ile zenginleştirirken fonksiyonel çözümler de sunuyor. Açık ofislerde mahremiyete imkan sağlayan Isola çalışma sisteminde, Nurus’un diğer ürünlerinde de bulunan Nurus Links sayesinde çalışanların elektronik cihazları mobilya ile eşleştirilebiliyor, cihazlardan bilgi transferi gerçekleştirilebiliyor ve cihazlar şarj edilebiliyor. German Design Award 2016 adayı Isola, Good Design Award 2015'in de sahibi oldu.

ALAVA
Nurus, Stefan Brodbeck tasarımı Alava ailesi ile mekânlara tarz katıyor. Kabuğu andıran zarif formu ve %100 geri dönüştürülebilen malzemeden üretilen Alava, hem çevreci hem de estetik özellikleri bir arada bulunduruyor. Alava, inovatif tasarım, ekoloji ve sürdürülebilirlik konularında dünyadaki önemli projelerin ödüllendirildiği Green Good Design Awards 2015’te ürün tasarımı kategorisinde Green 100 listesine girerek sürdürülebilirliğe katkısını tescilledi.  

Sürdürülebilirliğin yanı sıra oturma konforu ve estetik özellikleri ile kullanının beklentisini yükselten Alava ailesi, zengin renk yelpazesi ve ayak seçenekleri ile hem modern hem de estetik özellikleri bir arada bulunduruyor. Her tür çalışma ve yaşam alanına uyum sağlayan Alava’nın koltuk döşemesi ise fark edilemeyecek kalınlığı ile konforlu bir kullanım sunuyor. German Design Award 2016 adayı Alava, ödüllerine bir yenisini daha ekleyerek Good Design Award 2015’in sahibi oldu.


2015 Good Design kazananlarının tam listesi için tıklayınız. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :