Zuhal Ekinci

05 Ocak 2012

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2004 mezunuyum. Yazgan Mimarlık'a internetteki iş ilanı üzerine başvurdum. İki yıldır burada çalışıyorum. Sonuçta bütün mimarlık ofislerinde yoğun olarak çalışılıyor ama buranın, daha önce çalıştığım ofislere göre daha dinamik bir yapısı var. Her şey daha hızlı, daha yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bunun da hem eksileri hem artıları var. Yorulduğumuz zamanlar da oluyor, gerçekten keyif aldığımız anlar da. Çok farklı projeler aynı anda ilerliyor. İçinde olmasak bile farklı projeleri bir arada görmek keyifli. Ya da yeni bir malzemeyle tanışıyorsunuz uzaktan da olsa… Mesela başka ofislerde tek bir proje oluyor ve bütün bir sene sadece bunu görüyorsunuz.

Yaklaşık bir yıldır Aselsan'ın mimari uygulama projesiyle ilgileniyorum. Ondan önce Tarsus AVM projesi ile Libya'daki karma proje üzerine çalışmıştım. Ama benim için en keyifli ve rasyonel olanın Aselsan projesi olduğunu söyleyebilirim.

Henüz bir yarışma projesinde görev almadım ama eğer gerek duyulursa onda da yer almak isterim.

Bunun yanında tasarım sürecinde küçük noktalarda katkılarımız olabiliyor. Mesela Aselsan'da buna imkan veren bir ön proje süreci yaşandı. Çalıştıkça bazı müdahaleler oluyor. Bu da çalıştığımız projenin, işveren tarafından ne kadar belirlenip, belirlenmeyeceğine göre değişiyor. Ya da konsepti yapılmış oluyor ve biz uygulamaya çeviriyoruz. O zaman da doğrudan tasarımla ilgili bir katkı olmuyor ama uygulama detaylarını çözerken biraz daha inisiyatif alınabiliyor.


 

 


Ofisin Kurgusu ve İşleyişi Üzerine
Projeler / Yarışmalar
Hedefler ve Beklentiler
Mimari Ekip ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :