Mehmet Baytan

18 Mayıs 2024

ODTÜ Mimarlık'tan 2003 yılında mezun oldum, 2007'de aynı üniversitede yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Kerem Bey, ben ODTÜ'deyken yarı zamanlı olarak hocalık yapıyordu. Kendisini isim olarak biliyordum ama tanışmıyorduk. Yazgan Mimarlık'a iş ilanı ile başvurdum, iki yıldır da burada çalışıyorum.

Tüm mimarlık bürolarında olduğu gibi burası da oldukça yoğun. Kerem Bey titiz bir insan olduğundan ayrıca yoğunuz (gülüyor). Hafta içi 8:30 - 18:00, cumartesileri ise 8:30 – 13:00 saatleri arasında çalışıyoruz. Genelde bu saatlerde çıkma olanağımız pek olmuyor, ama bunun yanında mesai ücreti alıyoruz.

Kerem Bey ve Begüm Hanım'la iletişimimiz iyi. Her hafta en az bir gün yürüttüğüm projelerin toplantılarına katılmak üzere şehir dışına gidiyorum. Kerem Bey'in de programı genellikle çok yoğun olduğu için kısa görüşmelere mümkün oluğunca fırsat yaratmaya çalışıyoruz. Begüm Hanım daha çok projelerin peyzaj kısmıyla ilgileniyor. Onun dışında ofisin idari işleriyle uğraşıyor.

Şu anda 4 farklı proje yönetiyorum. Kiminin inşaatı devam ediyor, kiminin projesi yeni başladı. Birisi hastane, biri alışveriş merkezi, biri konser salonu, diğeri ise Türkmenistan'da, içinde bir dönme dolabın da yer aldığı karma bir proje.

Arkadaşlık ilişkileri açısından ofisten son derece memnunum. Sadece kapalı alanda çalıştığımızdan, günışığı ve havalandırma konusunda biraz sıkıntı yaşıyoruz. Tamamen açık ofis olduğundan hiçbir bölücü paravan yok ve bazen biraz fazla gürültülü oluyor.

 


Ofisin Kurgusu ve İşleyişi Üzerine
Projeler / Yarışmalar
Hedefler ve Beklentiler
Mimari Ekip ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :