Koleksiyon/TSMD, 'Yazgan Tasarım Mimarlık'ı Ağırlıyor

mimarizm.com / 04 Haziran 2013
Koleksiyon/TSMD, 'Yazgan Tasarım Mimarlık'ı Ağırlıyor

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya'nın uzun soluklu ortak çalışması "Koleksiyon/TSMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin 24'üncüsü YAZGAN TASARIM MİMARLIK / Begüm Yazgan, Kerem Yazgan Bürosu mimari proje sergisi 12 Haziran 2013 Çarşamba Koleksiyon Ankara Merkezi'nde açılıyor.

Sergi, 12 Haziran – 8 Temmuz 2013 tarihleri arasında Koleksiyon Ankara Merkezi'nde gezilebilir.


Begüm YAZGAN

1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden lisans derecesini aldı. 1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. 1998 yılından 2003 yılına kadar ODTÜ Mimarlık Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2001 yılında Japonya'da Tokyo Teknoloji Enstitüsü'nde burslu olarak doktora araştırması yaptı ve ders verdi. 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden doktora derecesini aldı.

Kerem YAZGAN
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 1993 yılında lisans derecesini aldı. 1997 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden yüksek lisans derecesini aldı. 1997 yılından 2007 yılına kadar ODTÜ Mimarlık Bölümü'nde yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak dördüncü sınıf stüdyo derslerine katıldı. ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden doktora derecesini aldığı 2003 yılında, eşi Dr. Y. Mimar Begüm Yazgan ile "Yazgan Tasarım Mimarlık" adında ikinci ofisini kurdu.

YAZGAN TASARIM MİMARLIK
Kuruluşundan bu yana, inşaat alanı toplamda 5.000.000 m²'yi geçen ve Türkiye, Kuzey Kıbrıs, Rusya, Kazakistan, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Azerbaycan, Irak ve Gana gibi çeşitli ülkelerde bulunan yapıların mimari, iç mekân ve peyzaj projelerine imza atmıştır.

Firma, geniş ve yetenekli kadrosuyla, farklı program ve ölçekteki projelerin tasarım, tasarım geliştirme ve uygulama aşamalarını gerçekleştirecek kapasitededir. Karma kullanımlı yapılar, alışveriş merkezleri, oteller, konutlar, ofisler, eğitim binaları, hastaneler, kültür merkezleri, havaalanları ve spor salonları, firmanın projelendirdiği yapı tiplerinden bazılarıdır. Firma ayrıca iç mekân, peyzaj ve grafik tasarım projeleri gerçekleştirmektedir. Proje hizmetlerinin dışında, küçük ölçekli binaların, iç mekânların inşasını ve peyzaj alanlarının düzenlemesini gerçekleştirmektedir.

Ankara Arena Çok Amaçlı Spor Salonu, ODTÜ MODSIM Modelleme ve Simülasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi, Turuncu Ev Özel Villa, Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Merkezi, Aura AVM, Tarsu AVM, Kavacık Ofis Binası, Beyaz Ev Özel Villa, ODTÜ Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi, Knauf Arena, Aselsan Radar Elektronik Harp İstihbarat Yerleşkesi firmanın ön plana çıkan projeleri arasında yer almaktadır.

Yazgan Tasarım Mimarlık bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerle ulusal ve uluslararası alanda birçok önemli ödül ile onurlandırılmıştır. Firma son dönemde, Tarsu AVM projesi ile Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri - Avrupa Perakende Mimarisi Birincilik Ödülü'ne, Ankara Arena Spor Salonu projesi ile Cityscape Dubai - Kamusal Yapılar Kategorisi İkincilik Ödülü'ne layık görülmüştür. Firma aynı zamanda 2011 yılında, ODTÜ MODSİM Merkezi ve Ankara Arena Spor Salonu projeleri ile Avrupa Birliği Çağdaş Mimarlık Mies van der Rohe Ödülü'ne aday gösterilmiştir.


  Knauf Arena

SERGİDE YER ALAN PROJELER
•    Aselsan Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri (REHİS) Yerleşkesi / Ankara, Türkiye
•    Tema İstanbul Satış Ofisi Davetli Mimari Proje Yarışması /  İstanbul, Türkiye
•    Knauf Arena İç Mekân Tasarımı / İstanbul, Türkiye
•    Beyaz Ev Özel Villa / Ankara, Türkiye
•    Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi / Ankara, Türkiye
•    Aura Alışveriş ve Eğlence Merkezi / Novosibirsk, Rusya
•    Tarsu Alışveriş ve Eğlence Merkezi / Tarsus, Türkiye
•    Expo 2012 Kore, Ark Grup – Türkiye Pavyonu Davetli Tasarım Yarışması /  Yeosu, Kore
•    Yenigün İnşaat Merkez Binası / Ankara, Türkiye
•    Ankara Arena Çok Amaçlı Spor Salonu / Ankara, Türkiye
•    Turuncu Ev Özel Villa / Ankara, Türkiye
•    Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Merkezi / İstanbul, Türkiye
•    Orta Doğu Teknik Üniversitesi Modsim Modelleme ve Simülasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi / Ankara, Türkiye
•    Kavacık Ofis Binası /  İstanbul, Türkiye
•    Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu Ulusal Mimari Proje Yarışması / Ankara, Türkiye


İlişkili Haberler
Ofisin Kurgusu ve İşleyişi Üzerine
İlişkili Haberler
Projeler / Yarışmalar
İlişkili Haberler
Hedefler ve Beklentiler
İlişkili Haberler
Mimari Ekip ile...
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :