“Üzerinde çok zaman ve emek harcanan projeler her zaman daha farklı, daha başarılı oluyor”

02 Kasım 2016

Şu anda ne tür projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

YT: Ağırlıklı olarak ofis ve perakende projeleri iki kolda çok hızlı olarak devam ediyor. Bunun geri kalan kısmında da konut projeleri var. Perakende ile tekstil, finans, bankacılık, sigortacılık ya da kuyumculuk gibi birçok farklı sektörü kastediyorum. Son olarak örneğin, Anadolu Sigorta’nın ofis ve sosyal alan projelerini gerçekleştirdik. Ofis projelerinde ise genellikle Mullen Lowe, Baxter gibi global markalarla çalışıyoruz.  Huawei firmasının ofislerinin iç mekan tasarımını üstlendik, bu proje hala devam ediyor. 2015 yılında Too Many Disciplines Brand Solutions çatısı altında Barçın Spor’un logosundan showroom’una kadar tüm marka kimliğini ve konseptini yeniden yarattık. Bu bizim için çok önemli bir projeydi.

Üstteki fotoğraflar: Anadolu Sigorta

Too Many Disciplines Brand Solutions çatısı altında gerçekleştirilen projelerin diğerlerinden farkı ne? 

YT: Tasarımı bütüncül bir yaklaşımla ele aldığınızda işin içine kurumsal kimlik, logo, mimari, iç mimari, dış cephe tasarımı, visual merchandising gibi birçok farklı konu dahil oluyor. Markanın kurumsal kimlik çalışmasının yanı sıra belli bir tasarım stratejisinin de belirlenmesi gerekiyor. 

Evet, burada süreç daha uzun ama yaptığınız işin niteliği de aynı oranda değişiyor. Genellikle müşteri, özellikle perakende projelerinde “Ben mağazayı tuttum. İki hafta içinde mağazayı açmam lazım” diyor. Bu yüzden de derme çatma işler ortaya çıkıyor. Zaman harcanan işlerde ise durum farklı, daha başarılı oluyor projeler. Barçın projesiyle çok iyi geri dönüşler aldık. Adidas’ın CEO’su uluslararası bir toplantısında Barçın için ürettiğimiz konsepti paylaşmış katılımcılarla. Bu bizi gerçekten de gururlandırdı. 

Üstteki fotoğraflar: Barçın Mağaza, Buyaka AVM / Ümraniye

Yalın Tan & Partners ve Too Many Disciplines Brand Solutions’ın şu anda iki farklı ofis olarak hizmet veriyor değil mi?

YT: Evet, Yalın Tan & Partners iç mimarlık ve tasarım projelerine devam ediyor. Konsept tasarımı anlamında bizimle daha kapsamlı bir çalışma yapmak isteyen markalar söz konusu olduğunda ise Too Many Disciplines Brand Solutions devreye giriyor. Farklı disiplinlerden gelen 8 arkadaşla birlikte markanın baştan sona tüm tasarım hikayesini birlikte oluşturuyoruz. 


Yalın Tan ile
Ortaklar ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :