“40’lı yaşların başında insanlar kendi yollarını kendi başlarına kat etmek isteyebiliyorlar”

02 Kasım 2016

Uzun yıllar Yalın Tan - Jeyan Ülkü ortaklığında işler yaptıktan sonra,  bu ortaklığın sona ermesiyle neler değişti hayatında? 

YT: Çok kolay bir süreç olduğunu söyleyemem. Ben kendi adıma, işimi daha farklı bir noktaya taşımak istiyordum. Hayalimde, alanında uzman birçok farklı disiplinden insanın bir araya geldiği, tasarımın bütünsel bir anlayışla ele alındığı bir çalışma sistemi yaratmak vardı. Yurtdışında bu tip multidisipliner çalışmanın birçok örneği var. Bir markanın, logosundan ofis tasarımına tüm kimliğini bütüncül bir biçimde ele alarak yeniden yaratma fikri beni heyecanlandırıyordu. Too Many Disciplines Brand Solutions da böyle doğdu. Farklı disiplinden birkaç arkadaşla bu marka çatısı altında birlikte çalışmaya başladık. Eski ortaklığıma devam ettiğim sürece bu yeni fikirleri ve çalışma sistemini hayata geçirmemin zor olduğunu düşünüyordum.  

Belli bir zaman sonra, özellikle 40’lı yaşların başında insanlar kendi yollarını kendi başlarına kat etmek isteyebiliyorlar. Bazen evlilikler, bazen de ortaklıklar bitiyor. Yalın Tan - Jeyan Ülkü İç Mimarlık olarak sektörde iyi bir yer edindiysek bu ikimizin de başarısı. Ama şimdi daha genç bir ekiple çalışmanın ve genç ortaklara sahip olmanın avantajlarını yaşıyorum. 

40’lı yaşlar bu kadar kritik mi gerçekten de?

YT: Herkese bunu söylüyorum. 40’ıncı yaş bence hem kadın, hem erkek açısından önemli bir dönüm noktası. Kötü ya da iyi hayatında kesinlikle bir değişiklik yapıyorsun. İnsanlar genellikle bu yaşlarda ya bambaşka bir yere yerleşiyor ya da tamamen farklı bir işle uğraşmaya karar veriyor. Sonunda bu seçimden çok da pişmanlık duymuyorsun. Çünkü artık bir anlamda yaptığın seçimin yükümlülüğünü taşıyacak yaştasın. En azından bu özgür iradenle karar verdiğin, etrafın baskısından uzak ve kendi başına aldığın bir karar olduğu için de sonunda kendi adına mutlu oluyorsun. 

Üstteki fotoğraflar: Ersa Showroom, Fulya (Interior Design Best Of  Year Awards 2011)


Yalın Tan ile
Ortaklar ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :