Mehmet Yasin Altındal, Leyal Kurtuluş ve İpek Günaydın

02 Kasım 2016

Soldan sağa; Yalın Tan, Mehmet Yasin Altındal, Leyal Kurtuluş, İpek Günaydın

MEHMET YASİN ALTINDAL

Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü mezunuyum. Okuldan mezun olduktan sonra 2009 yılında İstanbul’a geri döndüm. Burada staj yapmaya ve sonrasında çalışmaya başladım. 5-6 ay kadar başka bir ofiste çalışma deneyimim oldu ama kısa sürede geri döndüm. 2 yıldır Yalın Tan & Partners Design Solutions’ın ortağı olarak devam ediyorum. 

Tasarım, projelendirme ve uygulama ana başlıkları altında toplayabileceğimiz 3 farklı ekibimiz var. Ekipteki her bir kişi projenin tüm safhalarını takip edebilecek nitelikte, dolayısıyla çok katmanlı bir kontrol mekanizmasına sahibiz ve bu işleri daha doğru ve hızlı yönetmemize olanak sağlıyor.

Eski sistemden farklı olarak yeni yapılanmada, birlikte çalıştığımız global firmalar hariç, tasarımı bizim tarafımızdan yapılmamış işlerin uygulamalarını gerçekleştirmiyoruz. Onların kendi kıstasları oluyor, o noktada farklı bir tasarım yapmanıza olanak yok. Bu gibi adaptasyon projelerinde biz sadece uygulama yapıyoruz. 

LEYAL KURTULUŞ

Floransa’da İstituto per l’Arte e il Restauro’da iç mimari eğitimimi tamamladım. Daha sonra Milano’da Scuola Politecnica di Design’da iç mimari ve endüstriyel tasarım üzerine yüksek lisans yaptım. İtalya’da 6 yıl kaldıktan sonra İstanbul’a döndüm.

Ortak bir arkadaş vasıtasıyla Yalın Tan ve Jeyan Ülkü ile tanıştım ve 2007 senesinde  beraber çalışmaya başladık. Ofis içindeki iş akışından bahsetmek gerekirse; konsept tasarım projesi onaylandıktan sonra ben ve ekibim uygulama projelerine başlamak için projeyi devralmış oluyoruz. Mekanik, elektrik gibi diğer disiplinler ile proje koordinasyonunu sağlayarak saha uygulama sürecine geçiyoruz. Yalın Tan & Partners Design Solutions kurulduktan sonra, sadece proje teslimi odaklı değil, projenin tüm safhalarından sorumlu olmuş bulunuyoruz.


İPEK GÜNAYDIN

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ’nden 2004 yılında mezun oldum. Yalın Tan- Jeyan Ülkü İç Mimarlık ofisinde çalışmaya 2008 yılında başladım. O zamandan beri birlikte çalışıyoruz.  

Projelerin ilk etabında tasarım ekibi konsepti geliştiriyor. Sonrasında proje grubu olarak uygulama projesinin hazırlanmasını, müşteri talep ve istekleri doğrultusunda projenin yürütülmesini ve şantiye-proje koordinasyonunu sağlıyoruz. Amacımız, müşterinin talepleri doğrultusunda projeyi, ilk konsept proje sunumuna en yakın haliyle hayata geçirmek.


Yalın Tan ile
Ortaklar ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :