"Mimarlığı Öğrenmek için Cengiz Bey'in Yanındayım"

19 Temmuz 2007
YEM Arşiv"Staj" kavramı özelikle mimarlık bölümü öğrencileri için çok önemli. İyi bürolarda staj yapmak onların belki de hayatlarını yönlendirecek olaylardan bir tanesi. Bektaş Mimarlık Bürosu'nda staj yapan öğrencilere neden Cengiz Bektaş'ın yanında staj yaptıklarını sorduk.

Bora Yıldız
Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim. Burada benim de ikinci haftam. Burası bir okul gibi. Burada sınıf ya da mezuniyet durumu fark etmiyor. Burada çalışmaya başlayan her kes en baştan; yazı yazarak başlıyor. Hayatımızı şekillendirecek olan şeyleri aşama aşama öğreniyoruz burada.

Büroda çok sıcak bir ortam var. Her kes iç içe; kapı yok. Herkes birbirini duyabiliyor, gizli saklı yok ki bu benim çok hoşuma gidiyor. Burada olmaktan çok memnunum.
 


Arzu Cilasun
Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Henüz burada çok yeniyim; ikinci günüm. 16 günlük stajımı Cengiz Bey gibi bir duayenle birlikte yapmak istedim. Kendisi de kabul edince burada staja başladım. Gayet eğlenceli ve sıcak bir çalışma ortamı var burada. Şimdilik yazı yazıyorum. 

Beril Yücegüney
Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim. Buradaki ikinci haftam.
Cengiz Bey'in mimarlığı olan yaklaşımını beğendiğim ve mimarlığı gerçekten öğrenmek istediğim için buradayım. Çünkü mimarlığı hakkını vererek yapmak istiyorum.

 


Röportajlar
Makaleler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :