Bektaş Mimarlık Bürosu Çalışanları: "Burası Bir Okul gibi"

28 Ağustos 2007

"Bektaş Mimarlık Bürosu okul gibi"

Bektaş Mimarlık Bürosu Çalışanları çalıştıkları ortamı ve neden Cengiz Bektaş ile çalıştıklarını şöyle anlatıyorlar:


Halil İbrahim Can

Dokuz Eylül Üniversitesi'nden mezunum. Cengiz Bey'in mimari anlayışı ilgimi çekiyordu. Çalışmalarını takip ediyordum. Cengiz Bey'e başvurdum. Kabul edilince İstanbul'a yerleştim.3 aydır burada çalışıyorum. Mimarlığın kültürle bağdaşmasını Cengiz Bey'in yanında öğreniyorum.

Yaptığım işten ve çalışma ortamından memnunum.

Cengiz Bey her birimize bir projenin sorumluluuğunu verir ve biz de sorumluluğunu aldığımız projeyi beraberce yürütürüz. Şuan bir konut projesinin sorumluluğunu yürütüyorum.

Gülşah Altun

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 4. sınıf öğrenciyim. Yaklaşık 4 aydır burada çalışıyorum. Cengiz Bey'i yazılarından ve konferanslarından takip ediyodum. Mimarlık denince akla ilk gelen isimdi Cengiz Bey benim için. Sanırım herkes Bektaş Mimarlık Bürosu'nda çalışma deneyimini tatmak ister. Bir mimar adayı olarak geleceğim açısından burada çalışmak çok önemli. Ayrıca burada bulunmaktan da çok mutluyum.

Emrah Demir

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. Bir yıldır burada çalışıyorum. Burada çalışmaya başlamadan önce Cengiz Bey'in tavsiyesiyle Leodikya Antik Kenti'nde arkeolojik kazı çalışmalarına katıldım. Kazı sonrası burado bir ay staj yaptım. Hemen ardından da yine burada çalışmaya başladım. Bu büro mimar yetiştiren bir okul gibi. İlerideki iş hayatımda bu büroda çalışmış olmanın avantajlarını göreceğime inanıyorum. Bence bu deneyim okulda gödüğüm mimarlık eğitimi kadar önemli.

Şimdilerde Lüleburgaz Kentsel Dönüşüm Projesi üzerinde çalışıyorum. Bir de otistik çocuklar için köy projemiz var.

 


Röportajlar
Makaleler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :