Hande Bükülmez

08 Eylül 2011

Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü 2008 yılında tamamladım. Mezun olduktan birkaç ay sonra da bir tanıdığımın yönlendirmesiyle özer+tulgan'da çalışmaya başladım. İlk ofisim burası olduğu için ne öğrendiysem burada öğrendim diyebilirim. Herkesle iyi anlaştığım için de işimden memnunum. İşe ilk başladığımda ofis daha küçüktü. O açıdan kendimi şanslı görüyorum çünkü daha çok şey öğrenebildim. O dönemde yeni başlanmış bir proje vardı onunla tamamen ben ilgilenmiş oldum. Birçok şeyi o şekilde öğrendim. Hepimiz her bir projeyle ilgileniyoruz, ayrı ayrı çalışmıyoruz. Buraya geldiğimde tamamlanmış işlerimiz vardı. Daha sonra bizzat çalıştığım bir projenin yapıldığını görmek çok farklı ve güzel bir histi. Hatta yaptığımız otelde de kaldık.

Tabi her yerde olduğu gibi yoğun ve stresli olduğumuz dönemler oluyor ama genel olarak ofis ortamımızı eğlenceli buluyorum. Kendi aramızda eğlenerek geçiyor zaman. Yaşıtlarıma göre daha erken iş hayatına atıldığım için o anlamda da kendimi şanslı görüyorum. O nedenle de şu anki gidişattan memnunum.

Çalışma sistemimizle ilgili bir sıkıntım yok ama işi daha rahat öğrenebilmek için toplantılara katılmak isterdim. Karar verme aşamasında kendimi zaten tecrübeli görmüyorum ama en azından bunları konuşulurken duymak, ikinci kez aktarılmasından daha farklı. Müteahhide çizmekle kalmayıp şantiyeyi de görmek iyi olurdu.

 


Tanışma ve Kuruluş Hikayesi
Tasarım Felsefesi ve Uygulamalar Üzerine
Hedefler ve Dilekler
özer+tulgan Tasarım Ekibi
Stajyerler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :