"Eğimli arazi hem mekan hem yerleşim açısından çok seçenek sunuyor"

04 Ocak 2013

Az önce konvansiyonel malzeme kullanımından dem vurdunuz. Tabi 20 sene önceki malzeme arzıyla bugünkü arz arasında çok fark var. Şu anda Türkiye'de de uluslararası standartta yapı malzemeleri üretiliyor; yönetmelikler buna göre güncelleniyor.

DS:
Tabi, malzemeler çeşitlendi. Üretim ve uygulama teknolojileri konusunda da çok yol kat edildi.

MK:
Biz özellikle dış cephede, kaliteli ve bakım gerektirmeyen malzemeler kullanmaya özen gösteriyoruz. Sıva, boya gibi sürekli bakım gerektiren malzemeler yerine ya yeni malzemeler deniyor ya da konvansiyonel malzemelerden tuğlayı tercih ediyoruz.

Bunların dışında doğal taş ve brüt beton kullanıyoruz. Narlıdere'de çok eğimli bir arazide 90 konuttan ve 8 ana terastan oluşan ‘Asma Bahçeleri' konut projemiz böyle bir örnektir. Burada yaya ve araç ulaşımı çok önemliydi. Eğimden de yararlanarak otoparkı bodrumda çözdük. Her konut için iki araçlık kapalı otoparkımız var. Yan bahçelerden yatay asansörlerle teraslara ulaşıyoruz.

İzmir olsun, Bursa olsun hep eğimli arazilerde, zorlayıcı arazi koşullarında çalışmışsınız.

DS:
Eğimli arazi aslında hem mekan hem yerleşim açısından çok seçenek sunuyor. 2000'lerden sonra Türkiye'de inşaat sektöründeki işveren profili değişti, çeşitlendi. Daha büyük yatırımcıların devreye girmesiyle; tek bir müteahhidin tek katta tek daireli bina üretirken uyguladığı teknolojinin yerini, 300 konutluk gayrimenkul geliştirme projeleri aldı.


Asma Bahçeleri Evleri, teras evler


Asma Bahçeleri Evleri, vaziyet planı


Asma Bahçeleri Evleri, Satış ve Tanıtım Ofisi


M artı D Kurucuları ile A'dan Z'ye...
Ofisin Çekirdek Kadrosu
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :