Utkan Emek Seçkin

04 Ocak 2013

Dokuz Eylül Üniversitesi'nden 2006 yılında mezun oldum. Dürrin Hanım da o zaman hocamdı. Bir sene Esskişehir'de okuduktan sonra İzmir'e yatay geçiş yaptığım için eğitimim biraz uzun sürdü.

Dürrin Hanım'ı eğitimciyken tanıma şansına eriştim ama aslında daha önceden tanışıklığımız vardı. Hatta mimarlığı yazmamda Metin Bey ve Dürrin Hanım'ın çok büyük emeği var. Sonrasında beni ofise kabul ettiklerinde de çok sevindim. Yaklaşık 5 aydır buradayım.

2006'da, mezun olduktan sonra bir üretim atölyesinde çalışmaya başladım. Orada makine tasarımları yapıyordum. Açıkçası şans eseri bu alan yöneldim. İstikrarlı bir çalışan olduğum için de uzun süre devam ettim.
 
Öğrenciliğim sırasında da bazı mimarlık ve inşaat şirketlerinde çalışmıştım. Şu anda burada o kadar güzel bir çalışma ortamı var ki nasıl anlatsam bilemiyorum. Herkes birbirine karşı çok nazik davranıyor. Çalıştığım üretim tesisinde insanlara fazla değer verilmiyordu. Konuşmalar hep materyaller üzerinden yapılıyordu. O yüzden şu anda çok mutluyum. 

O kadar kötü diyalogların olduğu bu ortamdan çıkmaya çalıştım ve güvendiğim, bildiğim için de M artı D'ye başvurdum. Metin Bey ve Dürrin Hanım uzun yıllardır çok iyi projeler yapıyorlar. Pek çok ödülleri de var. Bu, son dönemde daha da yoğunlaştı. Açıkçası, hem kendilerini tanımam hem de çalıştıkları projelerin nitelikleri beni cezbetti. 

Birbirimizin yoğunluğu dikkate alarak işleri paylaşıyoruz.  Benzer eğitimler aldığımız, benzer programları kullandığımız için aşağı yukarı eşit durumdayız. O nedenle de istediğimiz her konuda yardımlaşabiliyoruz. Sağolsun Alican ofise alışmamda çok yardımcı oldu.


M artı D Kurucuları ile A'dan Z'ye...
Ofisin Çekirdek Kadrosu
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :