Ecem Öksüz

20 Temmuz 2024

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldum. Borusan'ın düzenlediği kreş yarışmasına katılmıştım. Projeyi teslim ettikten sonra Kerem Bey'le konuştuk ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı lise kampusu yarışmasına birlikte katılmaya karar verdik. Şu anda onun revizyonları için ofisteyim. Bu projeyle birlikte 1,5 aydır Kerem Bey'le çalışıyorum. kpm'nin projelerini işlevsel ve çağdaş buluyorum. Zaten projeleri beğenmesem, Kerem Bey'le kafamız uyuşmasa burada çalışmazdım.

Son bir sene içerisinde değişik değişik işler yaptım. Dokuz ay kadar bir mimarlık ofisinde çalıştım. Bazı büyük ofislerin projelerinin görselleştirilmesini yapıyorduk. Yetiştiremedikleri kısımları biz tasarlıyorduk. Tamamen modelleme ve 3 boyutlu görselleştirme ile ilgili bir işti. Onun dışında üç ay boyunca bazı inşaat mühendisi arkadaşlarımın yap-sat işlerine projeler yaptım. O zaten daha da farklı bir alan. Bir bütçe var ve onu aşmamaya çalışıyorsunuz.

kpm tabii ki daha farklı çünkü işin içinde hem 3 boyut hem de tasarım kısmı var. Aktif bir ofis olduğunu söyleyebilirim. Sürekli bir şeyler yaratmaya, tasarlamaya çalıştığımız için oldukça yoğun bir çalışma ortamımız var. Modelleme, maket, eskiz vs. bütün tasarım araçlarını kullanıyoruz. Kendi başınıza çalıştığınızda belki bunların tümünü kullanamazsınız ama bu ofiste hepsi birlikte kullanılıyor. Bir kişi maket yaparken diğeri eskiz yapıyor, sonra bunlar modele işleniyor. O bakımdan güzel bir deneyim oldu.Geniş, ferah ve aydınlık bir ofisimiz var. Karşıdan vapurla geldiğim için lokasyonundan da çok memnunum. Deniz havası almak güzel. Karaköy güzel ve tarihi bir mekan. Giderek de tasarımla ilgili insanların toplandığı bir yer olmaya başladı.


Kurucu Kerem Piker ile...
kpm ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :