Ece Özdür

06 Mayıs 2011

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 2010 Ocak mezunuyum. Arkadaşım Melek Denge Mimarlık'ta çalışıyordu. Yeni bir çalışan aradıklarını öğrenince görüşmeye geldim ve beş aydır burada çalışıyorum. Melek ofise girdikten sonra Ozan'la ben de onu takip ettik. Selçuk Bey de iş ortamında arkadaşlık bağına önem verdiği için bir arada bulunmamızı teşvik etti.

Selçuk Bey'le sürekli birebir çalışıyoruz, o nedenle çok eğitici bir süreç geçirdiğimi söylemeliyim.

Bir planlama ofisi ile aynı mekanı paylaşmanın bizim açımızdan çok önemli avantajları oluyor. Sık sık kentsel ölçekli yarışmalara katıldığımız için analizleri hep birlikte yapıyoruz.

Çalışma saatlerimiz diğer ofislere göre daha insani ve işe başlama ve çıkış saatimizde çok katı bir sınırlama yok. Yarışma döneminde çalışma saatlerimiz biraz uzasa da işimizi severek yapıyoruz çünkü eğlenceli bir ortam oluyor.

Yarışmalarda takvime göre ekip arasında iş bölümü yapılıyor. Selçuk Bey önce kendi çalışmalarını aktarıyor ve biz de bu çalışmalar üzerinden devam ediyoruz. Daha sonra tekrar bir araya geliyoruz. Üzerinde oldukça sık konuşma imkanı bulabiliyoruz.
 
Ofisimizin yakın çevresinde çok fazla yeme içme mekanı olmadığı için, yemeklerimiz bir catering şirketinden geliyor. Bundan da oldukça memnunuz. Hafta sonları bazen Selçuk Bey de yemek hazırlıyor.

Anadoluhisarı'nda çalışıyor olmak güzel, bahçede köpeklerimiz ve ördeklerimiz var (gülüyor). Bazen, hava güzel olunca yemeklerimizi bahçede yiyebiliyoruz.


Ö. Selçuk Baz ve Okan Bal ile disiplinlerarası saadet üzerine
Yalın Mimarlık Ekibi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :