Ozan Elter

06 Mayıs 2011

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 2010 mezunuyum. İki aydır Yalın Mimarlık'ta çalışıyorum. Buraya Ece ve Melek'in referansıyla geldim. Burası, çalıştığım üçüncü mimarlık ofisi. Yalın Mimarlık'ta daha nitelikli işlerin yapıldığını düşünüyorum.

Yeni olduğum için, işin içine yeni dahil oluyorum ama yarışma projelerinde çalışıyor olmaktan memnunum. Şu an Troya Müzesi yarışmasıyla ilgilenmeye başladım.

Selçuk Bey de genç birisi olduğu için iletişim sıkıntısı çekmiyoruz. Bizim de fikirlerimiz dinleniyor ve ortak bir paydada buluşuluyor.

Rota Proje ekibi, daha büyük ölçekli projelere dahil oluyor. Farklı ölçeklerde düşünen insanlarız. Mimarlar planlamaya dahil olsa da, büyük ölçekli projelere onlar kadar hakim olamıyorlar. Bu konuda ekibimizdeki plancıların bize çok katkıları olduğunu düşünüyorum.

Anadoluhisarı'na ulaşımda biraz sorun yaşasam da ofisin genel ortamından çok memnunum. Sessiz ve sakin bir yer.

Çalışma arkadaşlarım, birlikte eğitim gördüğüm kişiler olduğu için ortama kolay ayak uydurdum. Melek'le aynı proje gruplarında yer aldık ama iş ortamında ilk kez bir aradayız.

Eski eser ve uygulama işinde çok çalıştım, şu anda konsept projeler üzerine çalıştığımdan daha değişik bir tecrübe ediniyorum ve bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Alışık olduğumun dışında, daha mimari bir ortamın içindeyim. Selçuk Bey'den hem teknik hem mimari anlamda çok şey öğreniyoruz.

 


Ö. Selçuk Baz ve Okan Bal ile disiplinlerarası saadet üzerine
Yalın Mimarlık Ekibi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :