Asuman Aydın

09 Temmuz 2015

Lisans eğitimimi Yıldız Teknik Üniversitesi'nde mimarlık bölümünde tamamladım. Yüksek lisansımı ise İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimari tasarım üzerine yaptım. Gönye'yle 2014 Eylül'den beri çalışıyorum. Daha önce dört ofiste çalışmıştım. Buradaki çalışma ortamını çok sevdim. İşe severek ve dolayısıyla mutlu geliyorum. Daha önceki yerlerde ister istemez pazartesi sendromu yaşıyordum. Burası bizim için adeta ikinci bir ev gibi. Tabi ki çalışan ve işveren arasındaki hiyerarşi burada da var ama daha demokratik bir ilişki kuruyoruz. Haftalık rutin toplantılar yapıyoruz. Her şeyi dilediğimizce ve rahatlıkla ifade edebilme olanağı buluyoruz. Genel olarak ofisteki arkadaşlar da bu ilişkiden etkileniyor ve iyi anlaşıyoruz. Birbirimizi anlıyoruz. Bu nedenle de çalışılması çok huzurlu ve keyifli bir ofis.

Aslında iki ya da daha fazla ortaklı firmalarda farklı karakter ve yaklaşımlar olabiliyor. Yani iki kişi arasındaki bocalama çalışanlara da yansıyabiliyor. Gönül Hanım ve Yelin Hanım ise iş ortamında doğru bir düzlemde hareket edip, ortak bir noktada buluşuyorlar. Bizi kişisel anlamda daha ileriye götürmeye çalışıyorlar. Normalde başka işyerlerinde kendimde herhangi bir eğitimle ilgili bir eksiklik gördüğümde bunu kendi yollarımla halletmeye çalışırdım. Burada ise bizi daha ileriye götürmek için bize yatırım yapıyorlar. Bu anlamda çok duyarlılar.

09:00 - 18:30 saatleri arasında çalışıyoruz ama zaman zaman geç kaldığımızda ya da erken çıkmamız gerektiğinde bunlar hoşgörüyle karşılanıyor. Cumartesileri tatiliz, resmi tatillerde kesinlikle çalışmıyoruz ve izin alma durumunda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmıyoruz. Karşı yakada oturmama rağmen çok mutluyum, yol bile beni yormuyor.


Gönül Ardal ve Yelin Evcen ile...
Gönye Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :