Artür Kuyumcuyan

31 Mayıs 2018

Artür Kuyumcuyan, Hilal Giresunlu, Sinem Bayrı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü 2016 mezunuyum. Aralık 2011’den bu yana da Karbon’da çalışıyorum. Okul devam ederken proje bazlı çalışıyordum, mezun olduktan sonra tam zamanlı düzene geçtim.

İlk çalıştığım yer burası. Akgün Bey’le yaptığımız ilk proje güzel geçmişti. Karbon’a arkadaşım Ömrü’nün tavsiyesiyle başvurdum. O da burada çalışıyor.

Hiç kurumsal bir firmada çalışmadım, öyle bir isteğim de yok. Arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla oralarda çok fazla çekişme oluyor. Burada öyle bir ortam yok. Çalışırken herkes hata yapabilir. Burada birbirimizin işlerini hep kontrol ediyoruz. Herhangi bir hata yakalayıp gammazlamak yerine, birbirimize söyleyip düzeltiyoruz. Çünkü amacımız işin güzel çıkması.

Karbon’un en güzel yanı ise müşteriyle tanışma imkânının sunulması. Patronlar genelde çalışanları çok izole ederler, yarın bir gün benim müşterimi çalar diye. Burada öyle bir şey yok. Müşteriyi tanıdığınız zaman isteklerini daha iyi takip edebiliyorsunuz. Dolayısıyla tasarıma da yaklaşımınız farklı oluyor.

Daha önce çalıştığım bir ofiste konut projesi yapıyorduk. Patronum benden evi tasarlamamı istedi. Müşteriyi tanımıyorum ki? Kaç yaşında? Sadece bir çift mi yaşıyor? Çocukları var mı? Onlar kaç yaşında? Nelerden hoşlanırlar? Hiçbir şey bilmiyorum. Burada bu imkâna sahibiz. Patronun gelip anlatması başka, direkt sizin müşteriyi tanımanız başka. Burada işe kâğıt kalemle başlıyoruz. Birlikte toplantılar yapıp, çizdiğimiz eskizler üzerinden tasarımı şekillendiriyoruz.


Ortaklar Selen S. Özüekren ve Akgün Özüekren ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :