“Biraz da dışarıdan içeriye bakmak iyi olur”

31 Mayıs 2018

Trendlerle ilgili neler söyleyebilirsiniz? Önümüzdeki dönem hangi stiller öne çıkacak?

Selen Selviler Özüekren: Karanlık bir dönem geçti. Fotoğraflar çok karanlıktı, mekânlar karanlıktı, malzemeler karanlıktı. Bu nihayet azalıyor. Mekânlar gerçekten aydınlanmaya başladı. Şu anda biraz daha sadeleşmeye doğru gidiliyor. İkinci el kullanımlar, çeşitli objelerle mekânı doldurma yavaş yavaş azalıyor. Daha net, daha fonksiyonel mekânlara doğru bir gidiş var, en azından yeme içme sektöründe. Renklerle ilgili fazla yorum yapamayacağım. Renk konusunu çok iyi bilirim ama trend olarak çok fazla takip etmiyorum. Trendlere karşı biraz mesafeliyiz (gülüyor).

Akgün Özüekren: Dönemler çok sık tekrarlıyor. Bunlar moda endüstrisinin kendini var edebilmek ve varlığını sürdürebilmek için yapmak zorunda olduğu birtakım hareketler.

Son olarak Karbon’un yakın dönem planlarını öğrenebilir miyiz?

SelenSÖ: Hollanda’da uzun süredir birlikte çalıştığımız bir müşterimiz var. Derken, başka bir müşterimiz bundan sonraki yatırımlarını Hollanda’ya taşımaya karar verdi. Tabii memleketin hali nedeniyle gitmeler gelmeler olmaya başladı. Buradan kurtulalımdan ziyade, dışarıya adım attığımızda tasarım olarak orada var olabilir miyiz, bunu bakmaya çalışıyoruz. Biraz da dışarıdan içeriye bakmak iyi olur diye düşünüyorum ama bunlar şimdilik hayal. 


Ortaklar Selen S. Özüekren ve Akgün Özüekren ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :