Zorlu Center Projesi Emre Arolat-Murat Tabanlıoğlu'nun

yapi.com.tr / 29 Ağustos 2008


İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, ‘Zorlu Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Yarışması'nı kazanan projeler konusunda son değerlendirmesini yaparak, 4 proje arasından Emre Arolat-Murat Tabanlıoğlu'nun birlikte gerçekleştirdiği projeyi seçti.

Tüm Türkiye'nin merakla beklediği, Karayolları arazisi üzerine yapılacak olan Zorlu Center projesi belli oldu. İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, 4 proje arasındaki tercihini Tabanlıoğlu Mimarlık AŞ-Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu'ndan yana kullandı.
Zorlu Gayrimenkul'ün geçen yıl haziran ayında açtığı ‘Zorlu Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Yarışması'na 117 firma başvurmuştu. Bunların arasından 13 uluslararası mimarlık ofisi seçilerek yarışmaya katılmaya hak kazanmıştı. Yapılan değerlendirmede ERA Şehircilik Mimarlık Müşavirlik Ltd. Şti., Mimarlar Yapı Tasarım Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.-A.L.U.D. (Architecture, Landscape & Urban Design) Ortak Girişim Grubu, Tabanlıoğlu Mimarlık AŞ-Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu ve Cafer Bozkurt Mimarlık Ltd.-asp Architekten Stuttgart Ortak Girişim Grubu projeleri ile finale kalmıştı.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :