Zorlu Center Projesi Emre Arolat-Murat Tabanlıoğlu'nun

yapi.com.tr / 29 Ağustos 2008
İlk beş değişik fonksiyonlu karma kullanım projesiyle ‘trendsetter' olacak
İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan geçen proje onayının ardından, ilgili belediyelerden onay alınarak çalışmalara devam edecek.

‘2010 Avrupa Kültür Başkenti' çalışmalarına yetiştirilmesi planlanan Zorlu Center projesinde sosyal ve kültürel çalışmalar ön plana çıkıyor. Proje; konferans salonları, konser salonu, müze ve kütüphane gibi sosyal ve kültürel yapıları kapsamasının yanı sıra otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve rezidansları ile Türkiye'de ilk kez beş değişik fonksiyonu içinde bulunduracak olan ‘karma kullanım' projesi niteliğini taşıyor.

Tabanlıoğlu Mimarlık AŞ-Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu'nun projesi, İstanbul'un kamusal mekan kurgusuna yeni bir halka olarak eklemlenmeyi hedefliyor. Zengin yarı açık alanlarla bilindik alışveriş merkezlerinin yapısal ve sosyal normlarını kırıyor ve özgün bir kent meydanı tarifi getiriyor. Bu özellikleri ile gayrimenkul sektöründe ‘trendsetter' olmaya da aday. Yapımına zemin ıslahı ile başlanan projede, 2010'da sosyal ve kültürel merkez ile alışveriş merkezi, 2011 yılında ise otel, iş merkezi ve rezidans fonksiyonlarının tamamlanması planlanıyor.

Zorlu Gayrimenkul, eserin sahibi olan mimarların da katılımıyla önümüzdeki günlerde bir lansman yapmayı planlıyor. Şirketten yapılan açıklamada, proje ile ilgili tüm detaylı bilgilerin bu lansmanda iletileceği bildirildi.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :