EAA-Emre Arolat Architects 2009 "Emirates Glass Leaf Awards"da Finale Kaldı

mimarizm.com / 21 Temmuz 2009


EAA-Emre Arolat Architects, "7800 Çeşme Konutları ve Oteli" projesiyle mimarlık dünyasının prestijli ödüllerinden biri olan "2009 Emirates Glass Leaf Awards"da "Çok Amaçlı Yapılar" kategorisinin üç finalistinden biri oldu.

Finalde "Çok Amaçlı Yapılar" kategorisinde Kohn Pedersen Fox Associates PC tarafından tasarlanan "Shanghai World Financial Center" ve Space Craft Architects'in "O-Central" binası ile yarışacak olan EAA-Emre Arolat Architects imzalı "7800 Çeşme Konutları ve Oteli", ayrıca, tüm kategorilerin üstünde tek bir projeye verilecek olan "Overall Winner" ödülünün de adaylarından biri oldu.Bu yıl altıncı kez düzenlenen ve dünyanın farklı ülkelerinden rekor sayıda projenin katıldığı 2009 Emirates Glass Leaf Awards'da 10 ana kategori altında toplam 34 yapı finale çıktı. Yarışmada Türkiye'den finale kalan tek mimarlık ofisi ise, İzmir'deki "7800 Çeşme Konutları ve Oteli" yapısıyla EAA-Emre Arolat Architects oldu. Uluslararası mimarlık arenasında birer dönüm noktası yaratacak mimari tasarımları ve çözümleri onurlandırmayı hedefleyen Leaf Awards, Emirates Glass ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.Jüri değerlendirmesinde, söz konusu projelerin yaratıcı, güncel ve iyi mimarlık örnekleri olarak işverenin beklentilerini karşılamalarının yanı sıra, toplumsal yaşama katkı sağlamalarına, çevresel ve sosyal sorumluluk bilinci ile tasarlanmış olmalarına dikkat ediliyor. Ayrıca yarışmaya katılacak projelerin Ocak 2008-Haziran 2009 tarihleri arasında tamamlanmış olması ön şartı olarak koşuluyor.

Yarışmanın geçen yıllardaki ödüllü mimarlık ofisleri arasında Zaha Hadid Architects, David Chipperfield, SOM, Steven Holl ve Terry Farrell gibi dünya mimarlığına mal olmuş isimler bulunuyor.

2009 Emirates Glass Leaf Awards, 4 Eylül 2009 gecesi Berlin'deki The Ritz Carlton Hotel'de yapılacak görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.

Emre Arolat'ın proje hakkında yazdıklarını okumak ve proje görsellerini izlemek için lütfen devam ediniz >>>>>


İlişkili Haberler
Cem Kozar ve Işıl Ünal ile Mimarlık, Araştırma ve Tasarım Üzerine...
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :