Yapı-Endüstri Merkezi 47 Yaşında!

mimarizm.com / 06 Mart 2015


8 Mart 1968 tarihinde ‘yapı malzemeleri daimi sergisi' ile açılışı yapılan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), ‘Türkiye yapı sektörünün bilgi merkezi' olarak çıktığı yolda 47 yılı geride bıraktı.


Yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı sektörünün tüm paydaşları için hizmet üreten bir bilgi merkezi olarak kurulan Yapı-Endüstri Merkezi bugün, mimarlık, teknik ve kültür sanat yayınları, bilgi bankası, sektöre özel geliştirdiği profesyonel pazarlama çözümleri, yıl geneline yayılan ve sektör paydaşlarını bir araya getiren etkinlikleri, haber portalleri, sektörün en geniş kapsamlı yapı ürün rehberiyle yapı sektöründe çalışan ve bu sektöre yönelik hizmet üreten kuruluşlar için bir medya grubu olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.

Yapı-Endüstri Merkezi; mimarlık, mühendislik, teknik ve kültür-sanat kitapları ile tanınan YEM Yayın, sektöre yönelik yerli ve yabancı yayınların geniş yelpazede satışa sunulduğu YEM Kitabevi, sektör paydaşlarını yüz yüze buluşturan ve yıl geneline yayılan organizasyonlara imza atan YEM Etkinlik, mimarlık, tasarım, kültür-sanat dergisi YAPI, sektörün en kapsamlı yapı ürün rehberi Yapı Kataloğu, yapı sektörünün haber portalı yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım yayın platformu mimarizm.com, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org, Türk Yapı Sektörü Raporu'nu da içeren sektörel araştırmaları ile YEMAR, sektörel pazarlama çözümleri sağlayan Bilgi Bankası ve sektörün ihtiyacına yönelik diğer pek çok ürün ve hizmetle yapı dünyasının temel taşlarını oluşturuyor.

'Yapı dünyasının bilgi merkezi' olarak Türkiye'de yapı sektörünün en önemli aktörlerinden biri haline gelen YEM, sunduğu köklü ve güvenilir hizmetlerin yanında, yeni nesil okur profiline ve teknolojiye uyum sağlayan yayınları ile hem basılı ortamda, hem de dijital ve mobil platformlarda varlığını her geçen gün güçlendiriyor. Mimarlık dünyasındaki gelişmeleri ulusal ve uluslararası düzeyde yakından izleyen YAPI Dergisi'nin tablet uygulaması, günlük içerikleri ve haftalık haber büteni ile yapı sektörünün nabzını tutan yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım dünyası gündemini özel bölümleri ve kendine has dili ile internet ortamına aktaran mimarizm.com, sektörün en kapsamlı yapı ürün rehberi Yapı Kataloğu'nun mobil platformları sayesinde, bilgiye ulaşmak isteyen tüm sektör paydaşlarına basılı ve dijital kanallardan hizmet veriliyor.

Yapı-Endüstri Merkezi, 47 yılı geride bıraktığı bu süreç içerisinde markalaşan ürünlerinin de yıldönümlerini kutlamaya devam ediyor. Yayın hayatına aralıksız devam eden mimarlık, tasarım, kültür-sanat dergisi YAPI, 2015 itibariyle 400. sayısına; sektörün en önemli referans kaynağı Türk Yapı Sektörü Raporu 20. yılına; yapı sektörü paydaşlarını bir araya getiren en önemli organizasyonlardan Konut Konferansı 5. yaşına, yapı sektörünün en kapsamlı ürün rehberi Yapı Kataloğu ve alanında uzman YEM Kitabevi ise 42. yılına ulaşmanın gururunu yaşıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :