Yapı-Endüstri Merkezi'nin Yeni Genel Müdürü Tolga Türkanık

mimarizm.com / 04 Mart 2015


47 yılı aşkın süredir yapı dünyasının bilgi merkezi olarak hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'in Genel Müdürlük görevine 1 Mart 2015 itibariyle Tolga Türkanık atandı.

Yapı sektöründeki üreticiler ile bu ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyanları bir araya getiren platformlar oluşturarak, sektöre özel hizmetler üreten "Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi" Yapı-Endüstri Merkezi'nin üst yönetimine önemli bir atama yapıldı. Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürlük görevine 1 Mart 2015 itibariyle yapı sektörünün deneyimli isimlerinden Tolga Türkanık atandı.Türkanık, Genel Müdürlük görevini Burçak Pak Yılmaz'dan devraldı.


Tolga Türkanık hakkında:

1976 yılında Eskişehir'de doğan Tolga Türkanık, yapı malzemeleri ile ilgili 20 yıllık iş deneyimine sahip olan Türkanık, 1997 yılında İstanbul'da yapılanan yeni fuar projelerinin geliştirilmesinde çalıştıktan sonra, 2001 yılında Yapı-Endüstri Merkezi'nde göreve başlamıştır.

2001 ve 2014 yılları arasında Yapı Fuarı - Turkeybuild operasyon, pazarlama, satış, uluslararası ilişkiler bölümlerinde yöneticilik görevlerini üstlenen Türkanık, son 3 yılında Yapı Fuarı – Turkeybuild Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.

Yapı sektörü ve fuarcılık alanında ulusal ve uluslararası boyutta yürüttüğü başarılı organizasyonları ile tanınan Türkanık, 1 Mart 2015 itibariyle Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol alan Türkanık aynı zamanda Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği, İNDER, İMSAD ve ÇEDBİK üyesidir.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :