Karanlığı Aramak - The City Dark Film Gösterimleri: İstanbul Vol.2

mimarizm.com / 24 Ekim 2012
The City Dark Film Gösterimleri: İstanbul Vol.2

Daha önce çeşitli ülkelerde gösterilen ve birçok ödüle layık görülen 'The City Dark' (Karanlığı Aramak) filmi, PLD Türkiye girişimiyle Türkiye yapı sektörü profesyonelleri ile buluşuyor.

Mimarizm ve YAPI Dergisi'nin iletişim sponsorluğunda, 26 Kasım 2012 Pazartesi akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleşecek film gösterimi, aydınlatma tasarımının ve ışığın hayat kalitemiz üzerindeki önemini bir kez vurgulamayı amaçlıyor. 
 
The City Dark; karanlığa bir ağıt, ışık kirliliğine bir hiciv. Şehir ışıkları arasında yabancılaştığımız karanlık ve ışıldamalarını unuttuğumuz yıldızlar için bir ‘uyanış' filmi. Film, bilinçsiz aydınlatmanın kültürel, fiziksel ve hatta psikolojik etkileri üzerine gerçekleştirilmiş araştırmalar ve çözümlemeler ile dünyanın gömüldüğü ışık kirliliğini ve sonuçlarını ortaya koyuyor.
 
HighLight'in ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinliğe; Türk Serbest Mimarlar Derneği, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, İzmir Serbest Mimarlar Derneği, Yapı-Endüstri Merkezi, İstanbul Moda Akademisi ve İzmir Fransız Kültür Merkezi destek veriyor.

Program Akışı
19:30 – 20:00
  Kayıt
20:00 – 20-05  Açılış Konuşmaları
20:05 – 20:30 "Karanlığı aramak" - Emre Güneş / PLD Türkiye Dergisi Editörü
20:30 – 21:30  The City Dark Film Gösterimi
21:30 – 22:30  İkram
 
Orijinal dilinde (İngilizce) gösterilecek filmde Türkçe altyazı olacağı bildiriliyor. 
 
Diğer gösterim tarihleri ve detaylar için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :