İKSV Salon 'Inside İç Mekan Ödülleri'nde Finale Kaldı

mimarizm.com / 11 Ağustos 2011

Dünyanın en iyi iç mekan tasarımları ile yaratıcılarını ödüllendirmeyi amaçlayan Inside Ödülleri'nin finalistleri açıklandı. Listenin 'Kültür Yapıları' kategorisinde Cm Mimarlık'ın 'İKSV Salon' projesi de yer alıyor.


İKSV Salon. Görsel: Cm Mimarlık


YAPI Dergisi ve Mimarizm'in medya sponsorları arasında yer aldığı Dünya Mimarlık Festivali - WAF'a paralel olarak bu yıl ilki düzenlenecek olan Inside İç Mekan Festivali ödüllerinde finalister belli oldu. Toplam 11 kategoride ödüllerin dağıtılacağı programa 29 ülkeden, 79 tasarım pratiği, 143 proje ile başvurdu. Katılımcılar arasından 41 pratik finalist olarak belirlendi.

Türkiye'den AVK Mimarlık, 212 Mimarlık, Cm Mimarlık, MİK Mühendislik Müşavirlik ile Suyabatmaz Demirel Mimarlık'ın başvuruda bulunduğu Inside Ödülleri'nde; Cm Mimarlık'ın 'İKSV Salon' projesi 'Kültür Yapıları' kategorisinde finale kaldı.

Finale kalan pratikler, 2-4 Kasım 2011 tarihlerinde Barselona'da gerçekleşecek olan Inside Festivali sırasında, Paul Priestman, Marcus Fairs, Linda Morey Smith, Eva Jiricna ve Suzy Hoodless'dan oluşan jüri karşısında canlı sunumlar gerçekleştirecek. Sunumlar, festival ziyaretçileri tarafından da izlenebilecek.


Ödül kategorileri şöyle sıralanıyor:
- Bar ve restoranlar
- Yaratıcı yeniden kullanım / dönüşüm
- Kültür yapıları ve diğer kentsel donatılar
- Teşhir mekanları
- Eğitim yapıları
- Sağlık yapıları
- Oteller
- Ofisler
- Konutlar
- Ticari yapılar
- Ulaşım


Finalist listesine ulaşmak için buraya, ödül programına başvuran pratiklerin listesi için şuraya tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :