'Doğuş Holding Yönetim Binası' Leaf Awards Finalisti

mimarizm.com / 28 Mayıs 2013

CM Mimarlık'ın Doğuş Holding Yönetim Binası projesi 2013 Emirates Glass Leaf Awards'da 'Yılın Yenileme Projesi' kategorisinde finale kaldı. Proje ayrıca, büyük ödül olan 'International Building of the Year'in de adayları arasında yer alıyor.Emirates Glass ana sponsorluğunda onuncu kez düzenlenen, dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda mimari projenin katıldığı Leaf Awards'da bu sene 16 ana kategori altında toplam 51 yapı finalist ilan edildi.

Jüri değerlendirme raporunda, finale kalan projelerin yaratıcı, güncel ve iyi mimarlık örnekleri olarak işverenin beklentilerini karşılamanın yanı sıra, toplumsal yaşama katkı sağlamalarına, çevresel ve sosyal sorumluluk bilinci ile tasarlanmış olmalarına dikkat çekildi.

CM Mimarlık'ın da finalistleri arasında yer aldığı 'Yılın Yenileme Projesi' katerogisinde, mevcut bir yapının farklı bir konseptle yenilendiği projelere ödül veriliyor. Bu kategoride yarışan projeler, iç mekan tasarımı, mevcut yapının yeniden kullanımı, hacmin ve malzemelerin kullanımındaki yaratıcılık gibi kriterlere göre değerlendiriliyor.

CM Mimarlık tarafından projelendirilen Doğuş Holding Yönetim Binası, İstanbul Ayazağa Cendere mevkinde yer alan mevcut betonarme yapının; strüktür müdahaleleri dahil, kontur gabarisi muhafaza edilerek kütlesel revizyon, cephe, iç fonksiyonlar ve iç mekan tasarımı ile renove edilmiş hali...

Binanın yeniden kurulan fonksiyon şemasında, üzerinde özellikle durulan ve projeye yön veren konseptin, açık plan ofis sistemi ile geçirgen fonksiyonlar ve sosyal paylaşımın mekan akışkanlığı üzerinden kurgulanması olduğu belirtiliyor.

2013 Emirates Glass Leaf Awards, 20 Eylül gecesi Londra'da yapılacak törenle sahiplerini bulacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :