'Inside' İç Mekan Festivali 2011

mimarizm.com / 06 Haziran 2011
'Inside' İç Mekan Festivali 2011

 

Dünyanın en iyi iç mekan tasarımları ile yaratıcılarını ödüllendirmek üzere, 2-3 Kasım 2011 tarihleri arasında ilki gerçekleştirilecek olan 'Inside' festivali ve ödül programı, Barselona'nın gelenekselleşen mimarlık festivali WAF'ın kardeş projesi olarak ortaya çıktı. Tasarım etkinliklerine yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan etkinlikte tasarımcılar işlerini, uzman jüri üyeleri, meslektaşları, müşteriler ve uluslararası basına canlı olarak sunma fırsatı bulacaklar.

Farklı küratörlerce hazırlanan etkinlikler, söyleşiler, yerleştirmeler ve ödül programı ile zenginleşen festivalin yaratıcı düşünce, karşılıklı esinlenme ve fikir alışverişi için canlı bir platform oluşturacağı düşünülüyor. 

'Inside' iç mekan festivaline bilet alanlar aynı zamanda, 2-4 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan WAF'ı da ayrı bir ücret ödemeksizin izleyebilecekler.


Inside Ödülleri

Tıpkı WAF'ta olduğu gibi Inside da uluslararası ödül programı ekseninde şekilleniyor. Mimarların, iç mimarların ve tasarımcıların tamamlanmış projeleri ile 11 farklı kategoride başvurabildiği ödül programının son katılım tarihi ise 4 Temmuz 2011'e uzatıldı.

2010 yılında öne çıkan bir tasarıma imza attıysanız siz de Inside ödüllerine aday olabilir, Ross Lovegrove'un da aralarında bulunduğu uluslararası jüri tarafından belirlenecek olan 'World Interior of the Year' büyük ödülü için şansınızı deneyebilirsiniz.


Festivalin çekim noktaları neler?

Ürünlerin ardında yatan kuramsal altyapıdan haberdar olmak isteyenler, festival kapsamında gerçekleşecek söyleşilere katılarak, sektörün önde gelen isimlerini bir arada dinleme fırsatına sahip olacaklar. Konuşmaların yanı sıra, Londralı grafik tasarım stüdyosu Multistorey ile Frank tasarım pratiği işbirliğinde hayata geçirilen dinamik söyleşi mekanının da katılımcılara ilham vermesi bekleniyor.

Festivalde, konuşmalardan, sergilerden ve ödül değerlendirmelerinden yorulup 'ferahlatıcı' bir mola vermek isteyenler de düşünüldü. Inside Bar , yeme-içme ihtiyacını karşılamanın ötesinde yabancı işverenler, tasarımcılar, uluslararası tasarım medyası ile buluşmak ve festivalin odak noktası olan özel yerleştirmeyi incelemek için ideal bir ortam sunacak.

Ana programa ek olarak düzenlenecek tasarım turları, toplantılar ve partiler ile birlikte festival, tüm Barselona'yı etkisi altına alacak.


Inside festivali ve ödül programı hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :