Sahibinden.com Ofisi "Yılın İçmekânı" için Yarışacak

mimarizm.com / 09 Temmuz 2014


Dünyanın en iyi iç mekan tasarımları ile yaratıcılarını ödüllendirmeyi amaçlayan INSIDE Ödülleri'nin 2014 finalistleri açıklandı. 'Yılın İçmekânı' (World Interior of the Year) büyük ödülü için yarışacak tasarımlar arasında, Erginoğlu & Çalışlar'ın Sahibinden.com projesi de yer alıyor.


YAPI Dergisi'nin medya sponsorları arasında yer aldığı WAF - Dünya Mimarlık Festivali'ne paralel olarak, Dulux ana sponsorluğunda 4.'sü düzenlenen INSIDE - Dünya İç Mekan Festivali'nin ödül programında finalister belli oldu.

Okuldan ofise, havalimanından çadıra kadar çok farklı tipoloji ve ölçeklerde projeleri değerlendiren jüri, 9 kategoride ödüllerin dağıtılacağı INSIDE 2014 için, 21 ülkeden toplam 60 projeyi finalist olarak belirledi.

Türkiye'den programa başvuran pratikler arasında bu yıl, Erginoğlu & Çalışlar'ın Sahibinden.com projesi 'Ofis Yapıları' kategorisinde finale kalmayı başardı.Aralarında CRAB Studio, Woods Bagot, mk27, Clive Wilkinson Architects ve Joyce Wang Studio gibi uluslararası tasarım pratiklerinin yer aldığı finalistler, ödülü kazanmak için 1-3 Ekim 2014 tarihlerinde Singapur, Marina Bay Sands Hotel'de gerçekleşecek INSIDE Festivali sırasında jüri önünde canlı sunumlar yapacak.   

'Carrer Avinyo apartment' projesi ile 2013'te büyük ödüle değer görülen David Kohn'un da görev aldığı jüride Joey Ho, Pernilla Ohrstedt ve Nigel Coates bulunuyor.


Sahibinden.com proje künyesi:
 

Proje Ekibi:
İ. Kerem Erginoğlu
Hasan C. Çalışlar
Emre Erenler
Türkan Yılmaz
Ayşe Selin Gürel
Ülkücan Turhan
Quentin Gaucher
Ezgi Sönmez
Niyazi Külahlı
İsmail Serdar Demir

Proje Yeri: Bostancı, İstanbul
İşveren: Sahibinden.com
Statik: YBT Engineering
Mekanik: ARKON
Elektrik: ENKOM
Proje Tarihi: Ocak-Temmuz 2012
Proje Alanı: 5000 m²
Fotoğraf: Emre Dörter 


INSIDE 2014 finalistlerinin tam listesi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :