Zaha Hadid’den Heykelsi Ev Eşyaları Koleksiyonu

Tuba Tellioğlu Şeren / 27 Ocak 2017
Zaha Hadid Design, Alessi için hazırladığı hediyelik eşya ve dekoratif aksesuarlardan oluşan yeni koleksiyonunu Maison&Objet’de tanıttı.

Geçtiğimiz yıl bir kalp krizi sonucu beklenmedik bir biçimde yaşamını yitiren Zaha Hadid, ölümünün hemen öncesinde, 2016’da piyasaya sürülmesi planlanan ve kendi mimari repertuarından ilham alan bir ‘Ev Eşyaları Koleksiyonu’ yaratmıştı. Yeni eklenen parçalarla birlikte koleksiyon, Paris'te düzenlenen Maison&Objet Fuarı’nda görücüye çıktı. 

Zaha Hadid Design markası altında Alessi için tasarlanan son ürün “Forma” rende; siyah heykelsi bir taban ve üzerine yerleştirilmiş paslanmaz çelikten rende gibi iki farklı elemandan oluşuyor. “Forma” avuç içine kolaylıkla yerleştirilebilmesi için ergonomik bir forma sahip olacak şekilde tasarlanmış. Elle kavranması son derece kolay olan ürünün metal yüzeyindeki delikler de özel bir görünüme sahip. 

Zaha Hadid Design, Forma, 2017

Paslanmaz çelikten “Duo” tuzluk&karabiberlik ise Hadid’in mimarisindeki entegrasyonu ve tutarlılığı yansıtan burgulu formuyla koleksiyonun en çarpıcı parçaların biri.    

Zaha Hadid Design, Duo, 2017

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :