TRT2’de Aykut Köksal’ın Konuğu Boran Ekinci

mimarizm.com / 10 Nisan 2019
TRT2’nin programları arasında bulunan “Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri”nin bu haftaki konuğu Boran Ekinci olacak. Program 12 Nisan Cuma günü yayınlanacak.

"Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri" programında, Boran Ekinci’nin, ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan hemen sonra başlayan ve bugüne dek süren üretimi konuşuldu.

Boran Ekinci’nin üretimi, ilkgençlik yıllarında gerçekleştirdiği ütopya çalışmalarına dek uzanıyor. Türkiye’de geleneği olmayan kağıt mimarlığı Ekinci’nin ilgi alanlarından biri. Genç bir mimar olarak ilk çalışmaları “lineer kent” adını verdiği kentsel ütopya projesinden, “Yalnız Ev”, “Düz Ev”, “Armut Ev”, “Kule Ev” gibi hayali ev projelerine dek uzanıyor. Her çalışmasında innovation’a çok önem veren, her biri birer buluş olan yeniliklerle mimarlığa yeni olanaklar taşıyan Ekinci, projelerinde yapının içine dahil ettiği yeşille ve bahçelerle, “doğaya saygılı ve sürüdürülebilir” bir mimarlığın ipuçlarını veriyor.

Boran Ekinci’nin, programda tartışılan mimari çalışmaları arasında, Esit Yönetim Yapısı, Fethiye Marina, ODTÜ Ar-Ge binası, ODTÜ Hazırlık Okulu Ek Binası, Ümraniye Konutları, Şili Belediye Binası ve Şişe Cam Ar-Ge Binası yer alıyor.

Aykut Köksal'ın programı, 12 Nisan Cuma günü saat 20:30’da yayınlanacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :