Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar ile Sürüyor

mimarizm.com / 27 Mart 2019
29 Mart Cuma günü yayınlanacak" Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri" programının konukları, 26 yıldır birlikte üretim yapan ve çağdaş mimarlığa yaptıkları katkılarla çok sayıda ödüle değer görülen Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar oldu.

TRT2’nin yeni yayın döneminin ilgi çeken programları arasında yer alan “Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri”, ülkemizdeki çağdaş mimarlığın seçkin kişilerini konuk etmeyi sürdürüyor.

29 Mart Cuma günü yayınlanacak programın konukları, 26 yıldır birlikte üretim yapan ve çağdaş mimarlığa yaptıkları katkılarla çok sayıda ödüle değer görülen Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar oldu.

Mimarlık eğitimlerini, bugünkü adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamlayan Erginoğlu-Çalışlar ikilisi, ilk çalışmalarından beri, mimarlığa getirdikleri yenilikçi çözümlerle, ana konseptleri kurarken bağlamla kurdukları doğru ilişkilerle, güncel eğilimleri kendi mimarlıklarına büyük bir yetkinlikle yansıtmalarıyla, mimarlığın geçicilik boyutunu hazmetmiş olgunluklarıyla, renge, biçim zenginliğine kapıyı açan yaklaşımlarıyla öne çıkıyorlar.

29 Mart Cuma günü saat 20:30’da yayınlanacak olan programda, ikilinin, Uğur Koleji, Tuncel Evi, Harp Akademileri Kapalı Yüzme Havuzu, Gümüşdere Burç Plajı, Tuz Ambarı, Beyoğlu Belediyesi (6. Daire Binası) ve Bakü Enerji Santrali Yenilemeleri, Tarsus Amerikan Koleji, Stüdyo Santral Yurt Binası, KA Evi ve Yemeksepeti Ofis Düzenlemesi çalışmaları tanıtılıyor, tartışılıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :