Aykut Köksal’ın Programında Atilla Yücel ve Cem Yücel’in İşleri Konuşuldu

mimarizm.com / 04 Nisan 2019
TRT2’nin kültür programları arasında yer alan “Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri”nin, 5 Nisan Cuma günü yayınlanacak olan programında, Atilla Yücel ve Cem Yücel’in işleri konuşuldu.

Geçen yıl yitirdiğimiz Atilla Yücel, hem akademisyen kimliğiyle, hem de mimari çalışmalarıyla, günümüz mimarlık dünyasının en saygın kişileri arasında yer alıyordu. Mezun olduğu İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmış, fakültenin en sevilen hocası olmuş, ne var ki mimarlık uygulamalarından uzak kalmamak için genç yaşta yarı zamanlı statüye geçerek, akademik yaşamla mimari üretimi birlikte yürütmeyi seçmişti.

Yine İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu olan Cem Yücel ise, doğrudan akademik yaşama girmek yerine, babasıyla birlikte mimarlık yapmayı seçmiş. Ne var ki, mimarlık deneyimini eğitim dünyasına aktarmak isteğiyle, o da, bir süredir, yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak bir üniversitede çalışıyor. Öğrencilik yıllarında babasına uzak durmayı seçtiğini söyleyen Cem Yücel, şimdi, babasıyla birlikte oluşturdukları mimarlık yaklaşımını sürdüren olgun bir mimar.

Programda Aykut Köksal’ın Cem Yücel’le tartıştığı mimari çalışmalar arasında, Kapadokya’da yer alan Hadosan Halı ve El Sanatları Merkezi ile Ariana Konaklama Tesisi, Sapanca’da bulunan Hacı Mercan Evleri ile Yedievler, Karadağ’ın Podgorica kentinde inşa edilmiş Montenegro Alışveriş Merkezi, Adana’da konumlanan Mimar Semih Rüstem İş Merkezi ve Beyoğlu’da, biri Garaj İstanbul performans mekânı, diğeri Soeurs Garde-Malades Apartmanı olan iki yenileme çalışması bulunuyor.

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri programı, 5 Nisan Cuma günü saat 20:30’da TRT2’de…


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :