TRT2’de Aykut Köksal’ın Konuğu Şevki Pekin Oldu

mimarizm.com / 14 Mart 2019
TRT2’nin yeni kültür programları arasında yer alan “Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri”ne Şevki Pekin konuk olarak katıldı. Program 15 Mart Cuma günü saat 20:30’da yayınlanacak.

"Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri" programında, mimarlık üzerine düşüncelerini yazıya döken Şevki Pekin’in, bu yazıları içeren “Yirmi Birinci Yüzyıl İçin Mimarlık Tarihi” adlı kitabı ele alındı. Kitapta, sezginin, içgüdünün, inancın mimarlık üretimindeki önemi, uyumun mimarlıktaki yeri gibi temel konuları işleyen Pekin, bu kavramları Aykut Köksal ile tartıştı, Modernizm-Postmodernizm ilişkisi konuşulan başlıklar arasında yer aldı.

Mimarlık eğitimini Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’nde tamamlayan Şevki Pekin’in üretiminde konutlar ve sanayi yapıları öne çıkıyor.

Şevki Pekin’in, programda üzerinde durulan mimari çalışmaları arasında, Bodrum Demirci Yazlık Konutu, Moda’da apartman, İzmit Kordsa Sosyal Tesisi, Çerkezköy İlaç Fabrikası, İzmir Bademli’de 2 “Cam Ev”, Yeni Bosna ve Büyükçekmece’de tekstil fabrikaları, Değirmendere Heykel Müzesi, Bodrum Kaplankaya Konut Topluluğu, Çandarlı Depo Binası ve Assos Medran Evi bulunuyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :