Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri

mimarizm.com / 07 Mart 2019
Kültür ve sanat programlarıyla yeniden yayına başlayan TRT2’nin, “Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri” başlıklı program dizisinin bu haftaki konuğu Can Çinici oldu. Program 8 Mart Cuma günü saat 21:00’da yayınlanacak.

8 Mart Cuma günü saat 21:00’de yayınlanacak programda, özellikle Altuğ ve Behruz Çinici’nin mimari üretimi ele alınıyor. Can Çinici’nin ebeveyni olan Altuğ ve Behruz Çinici’nin, son derece genç bir  yaşta, yarışma sonucunda tasarladıkları ODTÜ Kampüsü ile başladıkları mimarlık serüvenleri programda tartışılıyor.

Artur Tatil Köyü, Çorum Binevler Konut Sitesi, İran Büyükelçiliği Okulu, Güllük Tatsan Tatil Köyü gibi önemli projelerin yanısıra, Behruz Çinici’nin tasarladığı TBMM Halkla İlişkiler Binası ile Behruz ve Can Çinici’nin projesi olan TBMM Camisi, programda ele alınan mimari çalışmalar arasında yer alıyor.

Yapıların çizim ve fotoğraflarıyla tanıtıldığı programda, mimari ürünün düşünce boyutu, kendi dönemindeki mimarlık akımlarıyla ilişkisi, etkilenme kaynakları gibi konular ayrıntısıyla tartışılıyor, Türkiye’nin çağdaş mimarlığı üzerine belgesel bir kaynak oluşturma amaçlanıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :