Roca Galeri Konsepti Dünyaya Yayılıyor

mimarizm.com / 16 Ekim 2020
Roca’nın profesyonellerle sürekli diyaloğu teşvik eden kültürel girişimi Roca Galerileri, Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden iç mimarlar, mimar ve tasarımcıların fiziksel ya da çevrimiçi buluşma platformu olarak disiplinlerarası bir network görevi görüyor.

2009 yılında Roca tarafından profesyonellerle sürekli diyaloğu teşvik etmek için bir buluşma noktası olarak yaratılan Roca Galeri’ler, dünya çapında yayılmaya devam ediyor. Londra, Şanghay, Pekin, Barselona, Madrid, Lizbon ve çok yakında São Paulo gibi şehirlerdeki tasarım harikası binalarda hizmet veren, profesyonellere olduğu kadar halka da açık olan galerilerde, Roca’nın en son yenilikleri sergileniyor. Roca’nın geçmişini ve değerlerini yansıtan Roca Galeriler, mimari ve tasarım odaklı sergilere, tartışmalara, sunumlara ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Çevrimiçi platformu küresel referans noktası
Roca Galeri’lerin çevrimiçi platformu www.rocagallery.com ise konseptin özünü  genişletmek ve bu platformu küresel bir referans noktasına dönüştürmek amacıyla tasarlandı. Roca Gallery web sitesi, günümüzün en yaratıcı beyinleri tarafından hazırlanan içeriklerin yanı sıra mimari ve tasarımla ilgili en güncel küresel konulara da yer veriyor. Çevrimiçi platform aynı zamanda uzman bir editör kurulu tarafından özenle seçilen pek çok başlıkta mimari, tasarım, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik alanlarındaki en iyi uygulamalar hakkında bilgi edinmek, fikir ve bilgi paylaşımında bulunmak için de bir alan yaratıyor.