Roca Gallery Connects, Can Çinici'yi Konuk Aldı

mimarizm.com / 08 Aralık 2020
Çağdaş mimarinin en önemli oyuncuları arasındaki diyaloğu sürekli kılmayı amaçlayan Roca Gallery Connects, 27 Kasım Cuma Günü gerçekleşen canlı yayında Can Çinici’yi konuk aldı.

Banyo ürünleri üreticisi Roca, sadece 170’den fazla pazarda, 82 üretim tesisiyle sektörü domine etmekle kalmıyor, kültürel faaliyetleriyle de fark yaratıyor. Bu kapsamda geliştirilen Roca Gallery, Roca’nın en son yeniliklerinin yanı sıra markanın değerlerini yansıtan, mimari ve tasarım odaklı sergilere, tartışmalara, sunumlara ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Pandemi sebebiyle gerçekleşemeyen birçok etkinliği ise online olarak düzenleyerek sosyal medya hesapları aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ulaşıyor. Küresel mimarinin otoritelerini buluşturan Roca Gallery, Roca Gallery Connects serisi ile Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınlarla sektöre farklı bir perspektiften bakıyor.

Genç mimarlara keşfetme meraklarını kaybetmemelerini önerdi

Roca Galeri’nin tasarım ve mimarlık alanlarına katkı sunmak amacıyla RocaGallery_Offical Instagram hesabında gerçekleştirdiği Roca Galeri Connects canlı yayın serisine katılan Can Çinici, ‘Şehri Güncellemek’ konu başlığı ile çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hızla modernleşen ve kentleşen bir ülkede piyasa koşullarını eleştirel bir bakış açısıyla yorumlayan Çinici, mimari pratiğinin ayrılmaz dinamikleri olan çevre sorunları ve kentsel bağlamı düşünerek kurguladığı projelerini anlattı.

Mimar Behruz Çinici ile tasarladıkları Ağa Han Mimarlık Ödülü alan TBMM Camii Kompleksi, Astana Haileybury Okulu ve Nef Okulu projelerini ve bu projelerdeki deneyimlerini aktaran Çinici, genç mimarlara farklı bir vizyon edinebilmek adına bol bol araştırma yapmalarını tavsiye etti. Tarihsel devamlılık içinse merak refleksini hiç kaybetmemelerini ve araştırmacı olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Roca Galeri Connects’de bugüne dek yayınlanan tüm konuşmalar, Rocagallery_Official Instagram hesabında yer alan IGTV’den izlenebiliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :