MİM'in Bu Haftaki Konuğu Pınar Gökbayrak

mimarizm.com / 28 Aralık 2020
Nevzat Sayın'ın TRT2 ekranlarında hazırlayıp sunduğu MİM, 28 Aralık 2020 Pazartesi (bugün) saat 23:00'da Pınar Gökbayrak'ı konuk ediyor.

MİM"in 13. Bölüm Konuğu Pınar Gökbayrak 28 Aralık 2020 tarihinde, saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşacak. Nevzat Sayın, yeni ve iyi bir geleceğin mekansal kurgusu olarak mimarlığı ve özellikle eğitim yapılarını değerlendirmek için Pınar Gökbayrak ile söyleşiyor.

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen  MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise  tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi. 

 

*

Pınar Gökbayrak Hakkında

2007 yılından itibaren faaliyetini sürdüren PAB Mimarlık’ın Ali Eray ve Burçin Yıldırım ile birlikte kurucu ortaklarındandır. İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi’ndeki orta öğretiminin ardından, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimini tamamladı, lisans eğitiminin bir bölümünü Hollanda Eindhoven Teknik Üniversitesi’nde sürdürdü. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Programı’nda 2007 yılında tamamladığı yüksek lisans çalışması ile Mimarlık Vakfı 2. Mimarlık Araştırmaları Ödüllü Seçkisi’nde yer aldı.

Çeşitli ulusal ve uluslararası ölçekli yarışmalarda ödüller aldı, ulusal ve uluslararası mimarlık seçkilerine dahil oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi’nde stüdyo yürütücülüğü yaptı. 2004-2012 yılları arasında Betonart mimarlık dergisinin editörlüğünü üstlendi. 13. Venedik Mimarlık Bienali’nde Dünyanın En Başarılı Genç Mimarları Seçkisi’nde yer aldı. 2015 yılında Arkitera 40 Yaş Altı Genç Mimar Ödülü'ne layık görüldü. Projeleriyle Ulusal Mimarlık Ödülü ve Dubai Cityscape Ödülü gibi prestijli ödüllerin sahibi oldu.

Pınar Gökbayrak, mimari yayınlar için makaleler kaleme almakta ve çeşitli üniversitelerde jüri üyeliklerine devam etmektedir. Halen Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisidir. Ayrıca PAB Mimarlık olarak, PABEDU markası altında eğitim mekanları üzerine çok disiplinli araştırma çalışmaları yürütmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :