“MİM"in 10. Bölüm Konuğu Kerem Piker

mimarizm.com / 02 Aralık 2020
Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu “MİM"in 3 Aralık 2020 tarihinde yayınlanacak 10. bölüm konuğu Kerem Piker.

MİM"in 10. bölüm konuğu Kerem Piker 3 Aralık 2020 tarihinde, saat 20:00'da TRT2 ekranlarında izleyici ile buluşacak.  Reçetesiz bir faaliyet alanı olarak düşünmekle yapmak arasında duran mimarlıklar üzerine düşünceleriyle Kerem Piker Nevzat Sayın ile söyleşiyor. 

Yapımcılığını Lacivert Film’ in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen  MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise  tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.  

 

*

Kerem Piker hakkında

1978 yılında Ankara’da doğdu. 2001 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden lisans, 2004 yılında ise Hollanda TUDELFT Mimarlık Fakültesi’nden yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. 2004-2010 yılları arasında EAA ile çalıştı. Proje sorumlusu mimar, tasarımcı ve ofis ortağı olarak rol aldı, çeşitli yayınlarda ve sergi tasarımlarında görev aldı. 2010 yılında Chicago Atheneum tarafından Avrupa’daki 40 yaş altındaki en iyi 40 mimardan biri olarak gösterildi.

2011 Yılında KPM-Kerem Piker Mimarlık ofisini kuran Kerem Piker, bu süreçte pek çok ödüllü projenin de tasarımını üstlendi. 2012 yılında Bomba isimli projesi ile 1. İstanbul Tasarım Bienali’ne katıldı. 2015 yılında Betonart Dergisi’nin 45. Sayısının konuk editörlüğünü üstlendi. 2016 yılında tasarımını gerçekleştirdiği Akyazı Kültür Merkezi XV. Dönem Ulusal Mimarlık Ödülleri Proje Başarı Ödülü’ne layık görüldü.  2019 yılında IPL İstanbul Projesi ile 12. Uluslararası Sao Paulo Mimarlık Bienali’ne davet edildi.

Kerem Piker 1998 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Kadir Has ve Bilgi Üniversitesi mimari proje stüdyolarında ve ulusal mimari proje yarışmalarında jüri üyesi ve konuk öğretim görevlisi olarak yer almaktadır. Kerem Piker Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu’nun kuratörüdür.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :